Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Procesor CPU AMD A6-6400K, i zi

Kodi i produktit:
129408
DirectX:
DirectX 11
Numri i lidhjeve (threads):
2
Teknologjia (nm):
32
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
65
Slot:
Socket FM2

Si të porosisim në Gjirafa50?

49.50 
Ju kurseni : 5.00   (10%)
44.50 € * Përfshirë TVSH-në
10% Zbritje
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 3.71 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

AMD A6-6400K është dizajnuar për platformë moderne FM2 dhe përmban dy bërthama të procesorit që funksionojnë në frekuencë prej 3.9 GHz dhe frekuencë Turbo prej 4.1 GHz. Këto bërthama kanë një cache 1 MB L2 Cache. Procesori është gjithashtu një kontrollor two-channel që mbështet DDR3 me frekuencë 1866 MHz. Procesori është prodhuar tashmë me një proces të avancuar prej 32 nm. Gjithashtu ka një TDP prej 100 W.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

DirectX:
DirectX 11
EAN:
7301433035830
Emri i kodit:
Richland
Frekuenca operuese [MHz]:
3 900
Frekuenca Turbo [MHz]:
4 100
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
I paketuar :
Kapaciteti i memories cache L2 [KB] (total):
1 024
Kodi i prodhuesit:
AD640KOKHLBOX
Lansuar:
17 Maj 2013
Numri i bërthamave:
2
Numri i lidhjeve (threads):
2
Numri i modelit:
A6-Series
Pajisje speciale:
Procesim automatik, procesim i shumëfishtë, GPU i integruar
Procesor grafik:
AMD Radeon HD 8470D
Prodhuesi:
AMD
Prodhuesi i procesorit:
AMD
Slot:
Socket FM2
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
65
Teknologjia (nm):
32
Ueb-i i prodhuesit:
Amd.com

Bashkangjitja Procesor CPU AMD A6-6400K edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE