Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Procesor CPU AMD A6-6420K, i zi

Kodi i produktit:
146454
EAN:
7301433045662
Numri i lidhjeve (threads):
2
Teknologjia (nm):
32
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
65
Slot:
Socket FM2

Si të porosisim në Gjirafa50?

59.50 
Ju kurseni : 12.00   (20%)
47.50 € * Përfshirë TVSH-në
20% Zbritje
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 3.96 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

AMD A6-6400K është dizajnuar për platformë moderne FM2 me një numër të teknologjisë së avancuar, i cili është i dizajnuar për desktop të kompjuterit dhe përmban dy bërthama të procesorit që funksionojnë në frekuencë prej 4.0 GHz dhe frekuencë Turbo prej 4.2 GHz. Këto bërthama kanë një cache 1 MB L2 Cache. Procesori është gjithashtu një kontrollor two-channel që mbështet DDR3. Procesori është prodhuar tashmë me një proces të avancuar prej 32 nm. Gjithashtu ka një TDP prej 65 W.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

EAN:
7301433045662
Emri i kodit:
Richland
Frekuenca operuese [MHz]:
4 000
Frekuenca Turbo [MHz]:
4 200
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
I paketuar :
Kapaciteti i memories cache L1 [KB] (total):
96
Kapaciteti i memories cache L2 [KB] (total):
1 024
Kodi i prodhuesit:
AD642KOKHLBOX
Lansuar:
13 Shkurt 2014
Numri i bërthamave:
2
Numri i lidhjeve (threads):
2
Numri i modelit:
A6-Series
Pajisje speciale:
Procesim automatik, GPU i integruar
Procesor grafik:
AMD Radeon HD 8470D
Prodhuesi:
AMD
Prodhuesi i procesorit:
AMD
Slot:
Socket FM2
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
65
Teknologjia (nm):
32
Ueb-i i prodhuesit:
Amd.com

Bashkangjitja Procesor CPU AMD A6-6420K edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE