Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Procesor CPU FX-8320

Kodi i produktit:
158250
EAN:
7301433052974
Numri i bërthamave:
8
Teknologjia (nm):
32
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
95
Slot:
Socket AM3+

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
117.50 € * Përfshirë TVSH-në
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 9.79 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Gjenerata e re e procesorit AMD platforma Volan është këtu. Vjen një platformë FX-8320 edicion i zi me një numër të teknologjisë së avancuar, i cili është i dizajnuar për desktop të kompjuterit. Procesori është prodhuar tashmë me një proces të avancuar prej 32 nm, që ka sjell më pak harxhim të energjisë dhe performancë të lartë. Procesori ka një performancë prej 64-bit. AMD FX-8320 është dizajnuar për platformë moderne AM3 +. Frekuenca e punës është 3.2 GHz dhe 4 GHz në formë Turbo. Mbështetet nga një kontrollor memorie dual-channel DDR3.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

EAN:
7301433052974
Emri i kodit:
Vishera
Frekuenca operuese [MHz]:
3 200
Frekuenca Turbo [MHz]:
4 000
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
I paketuar :
Ka mbështetje për Chipset:
AMD 760G, AMD 970, AMD 990FX
Kapaciteti i memories cache L1 [KB] (total):
384
Kapaciteti i memories cache L2 [KB] (total):
8 192
Kapaciteti i memories cache L3 [KB] (total):
8 192
Kodi i prodhuesit:
FD832EWMHKBOX
Lansuar:
28 Gusht 2014
Numri i bërthamave:
8
Numri i lidhjeve (threads):
8
Numri i modelit:
FX
Pajisje speciale:
Procesim automatik dhe i shumëfishtë
Procesor grafik:
Jo
Prodhuesi:
AMD
Prodhuesi i procesorit:
AMD
Slot:
Socket AM3+
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
95
Teknologjia (nm):
32
Ueb-i i prodhuesit:
Amd.com

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE