Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Procesor CPU Intel Core i3-4360

Kodi i produktit:
152567
DirectX:
DirectX 11.2
Numri i bërthamave:
2
Teknologjia (nm):
22
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
54
Slot:
Socket 1150

Si të porosisim në Gjirafa50?

164.50 
Ju kurseni : 15.00   (9%)
149.50 € * Përfshirë TVSH-në
9% Zbritje
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 12.46 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Procesori i takon një familje të produkteve për pllakat amë të pajisura me fole të re LGA1150. Procesori ka një palë bërthama fizike me përkrahje HyperThreading, fibra katërshe. Secili prej tyre ka 3.7 GHz. Si me gjeneratën e mëparshme Intel Core i3 është gjithashtu në kontrollorin e memories CPU të integruar direkt në çip. Në këtë rast, kontrollori i memories dy-channel DDR3 dhe veçanërisht modeli Core i3-4360 janë të mbështetura modulet e memories me shpejtësi deri në 1600MHz. Procesori është e pajisur edhe me 4 megabajt, niveli tre (L3).

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

DirectX:
DirectX 11.2
EAN:
5032037062398
Emri i kodit:
Haswell
Frekuenca Bus [MHz]:
5 000
Frekuenca operuese [MHz]:
3 700
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
I paketuar :
Kapaciteti i memories cache L1 [KB] (total):
128
Kapaciteti i memories cache L2 [KB] (total):
512
Kapaciteti i memories cache L3 [KB] (total):
4 096
Kodi i prodhuesit:
BX80646I34360
Lansuar:
11 Maj 2014
Numri i bërthamave:
2
Numri i lidhjeve (threads):
4
Numri i modelit:
Core i3
Pajisje speciale:
HyperThreading, GPU i integruar
Procesor grafik:
Intel HD Graphics 4600
Prodhuesi:
Intel
Prodhuesi i procesorit:
Intel
Slot:
Socket 1150
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
54
Teknologjia (nm):
22
Ueb-i i prodhuesit:
Intel.com

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE