Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Procesor CPU Intel Core i3-6100T

Kodi i produktit:
179319
DirectX:
DirectX 12
Numri i bërthamave:
2
Teknologjia (nm):
14
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
35
Slot:
Socket 1151

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
183.50 € * Përfshirë TVSH-në
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 15.29 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Procesori Intel Core i3-6100T është i dizajnuar për pllakat amë të pajisura me LGA 1151.Si me gjeneratën e mëparshme Intel Core i3 është gjithashtu në kontrollorin e memories CPU të integruar direkt në çip. Çipi grafik është shumë i fuqishëm, kështu që ai mund të përballet me lojëra më pak të kërkuara, MMO dhe MOBA Full HD pa cënuar cilësinë dhe pa pasur nevojë për të blerë kartën grafike shtesë. Memoria maksimale mund të jetë 34.1 GB/s. TDP e siguruar nga prodhuesi është 51 W.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

DirectX:
DirectX 12
EAN:
5032037079112
Emri i kodit:
Skylake
Frekuenca Bus [MHz]:
8 000
Frekuenca operuese [MHz]:
3 200
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
I paketuar :
Ka mbështetje për Chipset:
Intel B150, Intel B250, Intel C232, Intel C236, Intel H110, Intel H170, Intel H270, Intel Q87, Intel Q170, Intel Q270, Intel Z170, Intel Z270
Kapaciteti i memories cache L1 [KB] (total):
128
Kapaciteti i memories cache L2 [KB] (total):
512
Kapaciteti i memories cache L3 [KB] (total):
3 072
Kodi i prodhuesit:
BX80662I36100T
Lansuar:
8 Tetor 2015
Numri i bërthamave:
2
Numri i lidhjeve (threads):
4
Numri i modelit:
Core i3
Pajisje speciale:
HyperThreading, GPU i integruar, konsum i ulët i energjisë elektrike
Procesor grafik:
Intel HD Graphics 530
Prodhuesi:
Intel
Prodhuesi i procesorit:
Intel
Slot:
Socket 1151
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
35
Teknologjia (nm):
14
Ueb-i i prodhuesit:
Intel.com

Bashkangjitja Procesor CPU Intel Core i3-6100T edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE