Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Procesor CPU Intel Core i3-7100T

Kodi i produktit:
204100
DirectX:
DirectX 12
Numri i bërthamave:
2
Teknologjia (nm):
14
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
35
Slot:
Socket 1151

Si të porosisim në Gjirafa50?

155.50 
Ju kurseni : 16.00   (10%)
139.50 € * Përfshirë TVSH-në
10% Zbritje
Disponueshmëria:
10 artikuj
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 11.62 € në muaj
+
E dua me GjirafaFLEX

GjirafaFLEX është shërbim shtesë që ne e ofrojmë si zgjidhje të shpejtë nëse keni defekt me produktin brenda periudhës 1 vjeçare të garancionit. Do të thotë, ose merrni produkt të ri ose merrni kredit në Gjirafa50 për vlerën e produktit. Pa pasur nevojë për pritje tek serviset e autorizuara, GjirafaFLEX ju mundëson zgjidhje aty për aty.

*Defektet përfshijnë vetëm ato fabrike, dhe jo dëmet fizike që mund të i shkaktohen produktit.

Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Intel është një nga markat udhëheqëse që prodhon çipa dhe procesorë. Procesori Intel Core i3-7100T është një model përfaqësues në vargun e çipave, arkitekturë e gjeneratës së shtatë Kaba Lake. Ai është i dizajnuar për pllakat amë të pajisura me fole të re LGA 1151. Procesorët ofrojnë më pak harxhim të energjisë, edhe në performancë të lartë të procesorit. Procesori ka dy bërthama fizike. Secila bërthamë ka 3.4 GHz.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

DirectX:
DirectX 12
EAN:
5032037096966
Emri i kodit:
Kaby Lake
Frekuenca Bus [MHz]:
8 000
Frekuenca operuese [MHz]:
3 400
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
I paketuar :
Ka mbështetje për Chipset:
Intel B150, Intel B250, Intel C232, Intel C236, Intel H110, Intel H170, Intel H270, Intel Q87, Intel Q170, Intel Q270, Intel Z170, Intel Z270
Kapaciteti i memories cache L1 [KB] (total):
128
Kapaciteti i memories cache L2 [KB] (total):
512
Kapaciteti i memories cache L3 [KB] (total):
3 072
Kodi i prodhuesit:
BX80677I37100T
Lansuar:
6 Janar 2017
Numri i bërthamave:
2
Numri i lidhjeve (threads):
4
Numri i modelit:
Core i3
Pajisje speciale:
HyperThreading, GPU i integruar, konsum i ulët i energjisë elektrike
Procesor grafik:
Intel HD Graphics 630
Prodhuesi:
Intel
Prodhuesi i procesorit:
Intel
Slot:
Socket 1151
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
35
Teknologjia (nm):
14
Ueb-i i prodhuesit:
Intel.com

Bashkangjitja Procesor CPU Intel Core i3-7100T edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE