Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Procesor CPU Intel Core i5-4690K

Kodi i produktit:
154158
DirectX:
DirectX 11.2
Numri i bërthamave:
4
Teknologjia (nm):
22
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
88
Slot:
Socket 1150

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
274.50 
Ju kurseni : 25.00   (9%)
249.50 € * Përfshirë TVSH-në
9% Zbritje
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 20.79 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Procesori Intel Core i5-4690K është një tjetër anëtar i familjes së procesorëve Intel. Arkitektura moderne Haswell, e cila është përdorur në procesorët më të fundit Intel, është një tjetër veçori që përdor një proces të prodhimit prej 22 nm duke përdorur një tranzitor tre-dimensional me tri porta .Ai është i dizajnuar për pllakat amë të pajisura me fole të re LGA1150. Pajisja gjithashtu mbështet standardet DirectX 11.1, OpenGL 4.0, OpenCL 1.2 dhe është e pranishme edhe në qark Quick Sync (njësi të specializuara për detyra multimedia). TDP nga prodhuesi është 88 W.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

DirectX:
DirectX 11.2
EAN:
5032037066013
Emri i kodit:
Haswell
Frekuenca Bus [MHz]:
5 000
Frekuenca operuese [MHz]:
3 500
Frekuenca Turbo [MHz]:
3 900
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
I paketuar :
Kapaciteti i memories cache L1 [KB] (total):
256
Kapaciteti i memories cache L2 [KB] (total):
1 024
Kapaciteti i memories cache L3 [KB] (total):
6 144
Kodi i prodhuesit:
BX80646I54690K
Lansuar:
5 Qershor 2014
Numri i bërthamave:
4
Numri i lidhjeve (threads):
4
Numri i modelit:
Core i5
Pajisje speciale:
Procesim automatik, procesim i shumëfishtë, GPU i integruar
Procesor grafik:
Intel HD Graphics 4600
Prodhuesi:
Intel
Prodhuesi i procesorit:
Intel
Slot:
Socket 1150
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
88
Teknologjia (nm):
22
Ueb-i i prodhuesit:
Intel.com

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE