Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Procesor CPU Intel Core i5-7500

Kodi i produktit:
204096
DirectX:
DirectX 12
Lansuar:
6 Janar 2017
Teknologjia (nm):
14
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
65
Slot:
Socket 1151

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
239.50 € * Përfshirë TVSH-në
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 19.96 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Intel është një nga markat udhëheqëse që prodhojnë çipa dhe procesorë. Procesori Intel Core i5-7500 është përfaqësues i vargut modern të çipave dhe gjeneratës së shtatë Kaba Lake. Ai është i dizajnuar për pllakat amë të pajisura me fole të re LGA 1151 dhe ofron performancë të lartë dhe më pak harxhim. Një rritje e mëtejshme në llogaritjen e energjisë të CPU mundëson kontrolluesin two-channel që siguron DDR3 dhe DDR4. Procesori ka 4 bërthama fizike. Secila prej tyra ka 3.4 GHz (maksimalisht 3.8 GHz).

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

DirectX:
DirectX 12
EAN:
5032037092920
Emri i kodit:
Kaby Lake
Frekuenca Bus [MHz]:
8 000
Frekuenca operuese [MHz]:
3 400
Frekuenca Turbo [MHz]:
3 800
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
I paketuar :
Ka mbështetje për Chipset:
Intel B150, Intel B250, Intel C232, Intel C236, Intel H110, Intel H170, Intel H270, Intel Q87, Intel Q170, Intel Q270, Intel Z170, Intel Z270
Kapaciteti i memories cache L1 [KB] (total):
256
Kapaciteti i memories cache L2 [KB] (total):
1 024
Kapaciteti i memories cache L3 [KB] (total):
6 144
Kodi i prodhuesit:
BX80677I57500
Lansuar:
6 Janar 2017
Numri i bërthamave:
4
Numri i lidhjeve (threads):
4
Numri i modelit:
Core i5
Pajisje speciale:
Procesim automatik, GPU i integruar
Procesor grafik:
Intel HD Graphics 630
Prodhuesi:
Intel
Prodhuesi i procesorit:
Intel
Slot:
Socket 1151
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
65
Teknologjia (nm):
14
Ueb-i i prodhuesit:
Intel.com

Bashkangjitja Procesor CPU Intel Core i5-7500 edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE