Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Procesor CPU Intel Core i7-4790

Kodi i produktit:
152573
DirectX:
DirectX 11.2
Numri i bërthamave:
4
Teknologjia (nm):
22
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
84
Slot:
Socket 1150

Si të porosisim në Gjirafa50?

329.50 € * Përfshirë TVSH-në
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 27.46 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Procesori Intel Core i7-4790 është një anëtar i familjes së procesorëve Intel. Ai është i dizajnuar për pllakat amë të pajisura me fole të re LGA1150. Procesorët Intel Core i7-4790 u ofrojnë paraardhësve (procesorëve me ndërtim Ivy Bridge) grafik modern dhe të fuqishëm, performancë të lartë dhe më pak harxhim të energjisë në standby mode. Procesori ka katër bërthama fizike me mbështetje për HyperThreading, ose 8 fibra. Secila prej tyre është 3.6 GHz në Turbo mode. TDP e tij është 84 W.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

DirectX:
DirectX 11.2
EAN:
5032037061551
Emri i kodit:
Haswell
Frekuenca Bus [MHz]:
5 000
Frekuenca operuese [MHz]:
3 600
Frekuenca Turbo [MHz]:
4 000
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
I paketuar :
Kapaciteti i memories cache L1 [KB] (total):
256
Kapaciteti i memories cache L2 [KB] (total):
1 024
Kapaciteti i memories cache L3 [KB] (total):
8 192
Kodi i prodhuesit:
BX80646I74790
Lansuar:
11 Maj 2014
Numri i bërthamave:
4
Numri i lidhjeve (threads):
8
Numri i modelit:
Core i7
Pajisje speciale:
Procesim automatik, HyperThreading, GPU i integruar
Procesor grafik:
Intel HD Graphics 4600
Prodhuesi:
Intel
Prodhuesi i procesorit:
Intel
Slot:
Socket 1150
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
84
Teknologjia (nm):
22
Ueb-i i prodhuesit:
Intel.com

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE