Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Procesor CPU Intel Core i7-6900K

Kodi i produktit:
192192
EAN:
5032037087490
Numri i bërthamave:
8
Teknologjia (nm):
14
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
140
Slot:
Socket 2011-v3

Si të porosisim në Gjirafa50?

1219.50 € * Përfshirë TVSH-në
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 101.62 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Intel ka hedhur një gjeneratë të re të procesorëve Broadwell-E prej 14 nm, që ofrojnë efikasitet dhe mbi të gjitha performancë më të mirë se procesorët prej 22 nm. Të gjitha platformat e procesorëve Broadwell-E X99 janë mbështetur, duke u dhënë përdoruesve një performancë të shkëlqyer. Broadwell-E është një çip me 3.4 miliardë tranzistorë në një zonë prej 246 mm2. Intel Core i7 Broadwell-E është një procesor shumë i fuqishëm. Ai mbështetet nga çipi X99 dhe ofron 8 pjesë qendrore (16 fije). Frekuenca e tij është 3.2 GHz dhe 4 GHz në formë Turbo.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

EAN:
5032037087490
Emri i kodit:
Broadwell
Frekuenca operuese [MHz]:
3 200
Frekuenca Turbo [MHz]:
3 700
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
I paketuar :
Jo
Ka mbështetje për Chipset:
Intel C612, Intel X99
Kapaciteti i memories cache L1 [KB] (total):
512
Kapaciteti i memories cache L2 [KB] (total):
2 048
Kapaciteti i memories cache L3 [KB] (total):
20 480
Kodi i prodhuesit:
BX80671I76900K
Lansuar:
4 Qershor 2016
Numri i bërthamave:
8
Numri i lidhjeve (threads):
16
Numri i modelit:
Core i7
Pajisje speciale:
Procesim automatik dhe i shumëfishtë, HyperThreading
Procesor grafik:
Jo
Prodhuesi:
Intel
Prodhuesi i procesorit:
Intel
Slot:
Socket 2011-v3
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
140
Teknologjia (nm):
14
Ueb-i i prodhuesit:
Intel.com

Bashkangjitja Procesor CPU Intel Core i7-6900K edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE