Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Procesor Intel Core i3-4150

Kodi i produktit:
152565
DirectX:
DirectX 11.2
Numri i bërthamave:
2
Teknologjia (nm):
22
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
54
Slot:
Socket 1150

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
139.50 
Ju kurseni : 6.00   (4%)
133.50 € * Përfshirë TVSH-në
4% Zbritje
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 11.12 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Intel Core i3-4150 është një anëtar tjetër i familjes së procesorëve Intel. Është i dizajnuar për pllaka amë të cilët përdorin prizën LGA 1150. Ky procesor ofron grafikë më të fuqishme të integruar, performancë më të lartë dhe konsum më të vogël të rrymës në opsionin stanby mode. Këta procesorë kanë një performancë të rritur të GPU-së. Po ashtu procesorët janë të paraparë për një sërë aktivititesh siç janë: aplikacione të ndryshme, shfletim në rrjet, shikim të videove dhe për lojëra intenzive. Ky procesor ka dy bërthama fizike që operojnë në frekuenca prej 3.5 GHz.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

DirectX:
DirectX 11.2
EAN:
5032037061377
Emri i kodit:
Haswell
Frekuenca Bus [MHz]:
5 000
Frekuenca operuese [MHz]:
3 500
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
I paketuar :
Kapaciteti i memories cache L1 [KB] (total):
128
Kapaciteti i memories cache L2 [KB] (total):
512
Kapaciteti i memories cache L3 [KB] (total):
3 072
Kodi i prodhuesit:
BX80646I34150
Lansuar:
11 Maj 2014
Numri i bërthamave:
2
Numri i lidhjeve (threads):
4
Numri i modelit:
Core i3
Pajisje speciale:
HyperThreading, GPU i integruar
Procesor grafik:
Intel HD Graphics 4400
Prodhuesi:
Intel
Prodhuesi i procesorit:
Intel
Slot:
Socket 1150
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
54
Teknologjia (nm):
22
Ueb-i i prodhuesit:
Intel.com

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE