Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Procesor Intel Core i3-8300

Kodi i produktit:
233839
DirectX:
DirectX 12
Numri i lidhjeve (threads):
4
Teknologjia (nm):
0.01
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
65
Prodhuesi i procesorit:
Intel

Si të porosisim në Gjirafa50?

175.50 € * Përfshirë TVSH-në
Disponueshmëria:
10 artikuj
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 14.62 € në muaj
+
E dua me GjirafaFLEX

GjirafaFLEX është shërbim shtesë që ne e ofrojmë si zgjidhje të shpejtë nëse keni defekt me produktin brenda periudhës 1 vjeçare të garancionit. Do të thotë, ose merrni produkt të ri ose merrni kredit në Gjirafa50 për vlerën e produktit. Pa pasur nevojë për pritje tek serviset e autorizuara, GjirafaFLEX ju mundëson zgjidhje aty për aty.

*Defektet përfshijnë vetëm ato fabrike, dhe jo dëmet fizike që mund të i shkaktohen produktit.

Shto në listen e dëshirave
  • Përshkrimi
  • Detajet
  • Vlerësimet
  • Të ngjashme

Përshkrimi i produktit

Intel është një prej kompanive udhëheqëse në prodhimin e çipave dhe procesorëve. Procesori Intel Core i3-8300 të cilin e sjell ndërtuar me arkitekturën Coffee Lake për pllakat amë me hapësirën LGA 1151, me efiçiencë të energjisë elektrike dhe mbështetje për memoriet operative të llojit DDR4. Pos kësaj, procesori ka 4 bërthama fizike që funksionojnë nën frekuencat 3.7GHz, mban bërthamën grafike Intel UHD Graphics 640 dhe ka fuqi 62 watt.

Vlerësimet

Shkruaj koment

Detajet teknike

DirectX:
DirectX 12
EAN:
5032037121804
Emri i kodit:
Coffee Lake
Frekuenca Bus [MHz]:
8 000
Frekuenca operuese [MHz]:
3700
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
I paketuar :
Ka mbështetje për Chipset:
Intel B360, Intel H310, Intel H370, Intel Z370
Kapaciteti i memories cache L3 [KB] (total):
8192
Kodi i prodhuesit:
BX80684I38300
Lansuar:
4. 4. 2018
Numri i bërthamave të procesorit:
4
Numri i lidhjeve (threads):
4
Numri i modelit:
Core i3
Pajisje speciale:
GPU i integruar
Prizë:
Procesor grafik:
Intel UHD Graphics 630
Prodhuesi:
Intel
Prodhuesi i procesorit:
Intel
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
65
Teknologjia (nm):
0.01
Ueb-i i prodhuesit:
Intel.com

Bashkangjitja Procesor Intel Core i3-8300 edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE