Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Procesor Intel Core i3-9320

Kodi i produktit:
267049
Besueshmëria:
100 %
Mbështet chipset-ët:
Intel Z390
Teknologjia nm:
14
TDP-ja mesatare W:
62
Prodhuesi i procesorit:
Intel

Si të porosisim në Gjirafa50?

186.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 15.54 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Ky është një procesor i fuqishëm i gjeneratës së 9-të Intel Coffee Lake për LGA 1151 socket. Ai ofron 4 bërthamë fizike (4 fibers). Frekuenca e tij është 3.7 GHz deri në 4.4 GHz në modalitetin Turbo. Ai ofron një 8 MB SmartCache buffer dhe një proces prodhimi 14 nm është përdorur për ta krijuar atë. Mbështet memorien deri në 2400 MHz DDR4. Mbështet PCI-Express 3.0. TDP e deklaruar nga prodhuesi është 62W. Procesori përmban Intel Graphics UHD 630.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Besueshmëria:
100 %
DirectX:
DirectX 12
Emri i kodit:
Coffee Lake Refresh
Frekuenca Bus MHz:
8 000
Frekuenca e bërthamës grafike [MHz]:
1150
Frekuenca operuese MHz:
3700
Frekuenca Turbo MHz:
4400
Garancioni nga prodhuesi:
1 vjet
Gjenerata e procesorit:
Intel - gjenerata e 9-të
I paketuar :
Kapaciteti i memories cache L3 KB total:
8192
Kodi:
BX80684I39320
Lansuar:
13. 8. 2019
Mbështet chipset-ët:
Intel Z390
Numri i bërthamave të procesorit:
4
Numri i lidhjeve threads:
4
Numri i modelit:
Core i3
Pajisje speciale:
Përshpejtësim automatik, GPU i integruar
Prizë:
Socket 1151
Procesor grafik:
Intel UHD Graphics 630
Prodhuesi:
Intel
Prodhuesi i procesorit:
Intel
TDP-ja mesatare W:
62
Teknologjia nm:
14
Ueb-i i prodhuesit:
Intel.com

Bashkangjitja Procesor Intel Core i3-9320 edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE