Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Procesor Intel Core i5-9500

Kodi i produktit:
266884
Besueshmëria:
100 %
Mbështet chipset-ët:
Intel Z390
Teknologjia nm:
14
TDP-ja mesatare W:
65
Prodhuesi i procesorit:
Intel

Si të porosisim në Gjirafa50?

242.50 
Ju kurseni : 43.00   (18%)
199.50 € * Përfshirë TVSH-në
18% Zbritje
Disponueshmëria:
8 artikuj
Transporti:
48 orë
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 16.62 € në muaj
+
E dua me GjirafaFLEX

GjirafaFLEX është shërbim shtesë që ne e ofrojmë si zgjidhje të shpejtë nëse keni defekt me produktin brenda periudhës 1 vjeçare të garancionit. Do të thotë, ose merrni produkt të ri ose merrni kredit në Gjirafa50 për vlerën e produktit. Pa pasur nevojë për pritje tek serviset e autorizuara, GjirafaFLEX ju mundëson zgjidhje aty për aty.

*Defektet përfshijnë vetëm ato fabrike, dhe jo dëmet fizike që mund të i shkaktohen produktit.

Shto në listen e dëshirave
  • Përshkrimi
  • Detajet
  • Vlerësimet
  • Të ngjashme

Përshkrimi i produktit

Ky është një procesor jashtëzakonisht i fuqishëm i gjeneratës së 9-të Coffee Lake Refresh, i krijuar për LGA 1151 socket. Ai ofron 6 bërthamë fizike (6 fibers). Frekuenca e tij është 3.0 GHz dhe deri në 4.4 GHz në modalitetin Turbo. Ai ofron një 9 MB SmartCache buffer dhe një proces prodhimi 14 nm u përdor për ta krijuar atë. Mbështet memorien deri në DDR4 2666 MHz. Poashtu, ka mbështetje për PCI-Express 3.0. TDP e deklaruar nga prodhuesi është 65W. Procesori përmban Intel Graphics UHD 630.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Besueshmëria:
100 %
DirectX:
DirectX 12
EAN:
5032037157896
Emri i kodit:
Coffee Lake Refresh
Frekuenca Bus MHz:
8 000
Frekuenca e bërthamës grafike [MHz]:
1 511.5
Frekuenca operuese MHz:
3000
Frekuenca Turbo MHz:
4400
Garancioni nga prodhuesi:
1 vjet
Gjenerata e procesorit:
Intel - gjenerata e 9-të
I paketuar :
Kapaciteti i memories cache L3 KB total:
9 216
Lansuar:
13. 8. 2019
Mbështet chipset-ët:
Intel Z390
Numri i bërthamave të procesorit:
6
Numri i lidhjeve threads:
6
Numri i modelit:
Core i5
Pajisje speciale:
Përshpejtësim automatik, GPU i integruar
Prizë:
Socket 1151
Procesor grafik:
Intel UHD Graphics 630
Prodhuesi:
Intel
Prodhuesi i procesorit:
Intel
TDP-ja mesatare W:
65
Teknologjia nm:
14
Ueb-i i prodhuesit:
Intel.com

Bashkangjitja Procesor Intel Core i5-9500 edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE