Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Procesor Intel Core i5-9400

Kodi i produktit:
252286
DirectX:
DirectX 12
Numri i bërthamave të procesorit:
6
Teknologjia (nm):
14
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
65
Prodhuesi i procesorit:
Intel

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
189.50 € * Përfshirë TVSH-në
Vetëm 4
Disponueshmëria:
4 artikuj
Transporti:
48 orë
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 15.79 € në muaj
+
E dua me GjirafaFLEX

GjirafaFLEX është shërbim shtesë që ne e ofrojmë si zgjidhje të shpejtë nëse keni defekt me produktin brenda periudhës 1 vjeçare të garancionit. Do të thotë, ose merrni produkt të ri ose merrni kredit në Gjirafa50 për vlerën e produktit. Pa pasur nevojë për pritje tek serviset e autorizuara, GjirafaFLEX ju mundëson zgjidhje aty për aty.

*Defektet përfshijnë vetëm ato fabrike, dhe jo dëmet fizike që mund të i shkaktohen produktit.

Shto në listen e dëshirave
  • Përshkrimi
  • Detajet
  • Vlerësimet
  • Të ngjashme

Përshkrimi i produktit

Kompania Intel prezanton një procesor të ri të gjeneratës së nëntë. Nëse jeni një lojëtar që kërkon një eksperiencë fantastike të lojërave me shumë performancë për një transmetim të qetë dhe regjistrim të pandërprerë të momenteve më të rëndësishme, ky brez i ri procesorësh është gati për të. Është një procesor jashtëzakonisht i fuqishëm i brezit të 9-të të Coffee Lee Refresh projektuar për prizë LGA 1151, i cili ofron 6 bërthama fizike (16 fije), dhe ka frekuencë prej 4.1. Ajo poashtu ofron një sistem SmartCache 16 MB dhe një proces prodhimi 14 nm që është përdorur për ta krijuar atë. Mbështet kujtesën deri në 2666 MHz DDR4 dhe PCI-Express 3.0. Për më shumë, procesori ka një shumëzues të hapur.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

DirectX:
DirectX 12
EAN:
5032037140225
Emri i kodit:
Coffee Lake Refresh
Frekuenca Bus [MHz]:
8 000
Frekuenca operuese [MHz]:
2900
Frekuenca Turbo [MHz]:
2 666
Garancioni nga prodhuesi:
1 vjet
Gjenerata e procesorit:
Intel - gjenerata e 9-të
Kapaciteti i memories cache L3 [KB] (total):
9 216
Kodi:
BX80684I59400
Lansuar:
15. 1. 2019
Mbështet chipset-ët:
Intel Z390
Numri i bërthamave të procesorit:
6
Numri i lidhjeve (threads):
6
Numri i modelit:
Core i5
Pajisje speciale:
Procesim automatik, GPU i integruar
Prizë:
Procesor grafik:
Intel UHD Graphics 630
Prodhuesi:
Intel
Prodhuesi i procesorit:
Intel
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
65
Teknologjia (nm):
14
Ueb-i i prodhuesit:
Intel.com

Bashkangjitja Procesor Intel Core i5-9400 edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE