Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Procesor Intel Core i5-9600KF, TRAY

Kodi i produktit:
252289
Emri i kodit:
Coffee Lake Refresh
Numri i bërthamave të procesorit:
6
Teknologjia (nm):
14
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
95
Prodhuesi i procesorit:
Intel

Si të porosisim në Gjirafa50?

304.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 25.38 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Kompania Intel prezanton një procesor të ri të gjeneratës së nëntë. Nëse jeni një lojëtar që kërkon një eksperiencë fantastike të lojërave me shumë performancë për një transmetim të qetë dhe regjistrim të pandërprerë të momenteve më të rëndësishme, ky brez i ri procesorësh është gati për të. Është një procesor jashtëzakonisht i fuqishëm i brezit të 9-të të Coffee Lee Refresh projektuar për prizë LGA 1151, i cili ofron 6 bërthama fizike (16 fije) dhe ka frekuencë prej 4.6. Ajo ofron poashtu një sistem SmartCache 16 MB dhe një proces prodhimi 14 nm që është përdorur për ta krijuar atë. Mbështet kujtesën deri në 2666 MHz DDR4 dhe PCI-Express 3.0. Pësr mës humë, procesori ka një shumëzues të hapur.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Emri i kodit:
Coffee Lake Refresh
Frekuenca Bus [MHz]:
8 000
Frekuenca operuese [MHz]:
3700
Frekuenca Turbo [MHz]:
4600
Garancioni nga prodhuesi:
1 vjet
Gjenerata e procesorit:
Intel - gjenerata e 9-të
I paketuar: :
Jo
Kapaciteti i memories cache L3 [KB] (total):
9 216
Kodi:
CM8068403874409
Lansuar:
15. 1. 2019
Mbështet chipset-ët:
Intel Z390
Numri i bërthamave të procesorit:
6
Numri i lidhjeve (threads):
6
Numri i modelit:
Core i5
Pajisje speciale:
Automatic Overclocking, Open Multiplier
Prizë:
Prodhuesi:
Intel
Prodhuesi i procesorit:
Intel
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
95
Teknologjia (nm):
14
Ueb-i i prodhuesit:
Intel.com

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE