Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Procesor Intel Core i7-6950X

Kodi i produktit:
192193
EAN:
5032037087551
Numri i bërthamave:
10
Teknologjia (nm):
14
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
140
Slot:
Socket 2011-v3

Si të porosisim në Gjirafa50?

1934.50 € * Përfshirë TVSH-në
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 161.21 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Kompania Intel ka lansuar gjeneratën e re të procesorit Broadwell-E 14nm, duke ju ofruar efiçiencë të shkëlqyer dhe performancë më të mirë sesa procesorët 22 nm. Të gjithë procesorët Broadwell-E mbështesin platformën X99, duke ju japur kështu performancë akoma më të lartë. Kësaj rradhe ky procesor vjen me përmirësim deri nl 15%. Ka frekuencë prej 3 dhe 4 GHz në gjendjen Turbo.

Vlerësimet

Detajet teknike

EAN:
5032037087551
Emri i kodit:
Broadwell
Frekuenca operuese [MHz]:
3 000
Frekuenca Turbo [MHz]:
3 500
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
I paketuar :
Jo
Ka mbështetje për Chipset:
Intel C612, Intel X99
Kapaciteti i memories cache L1 [KB] (total):
640
Kapaciteti i memories cache L2 [KB] (total):
2 560
Kapaciteti i memories cache L3 [KB] (total):
25 600
Kodi i prodhuesit:
BX80671I76950X
Lansuar:
4 Qershor 2016
Numri i bërthamave:
10
Numri i lidhjeve (threads):
20
Numri i modelit:
Core i7
Pajisje speciale:
Procesim automatik dhe i shumëfishtë, HyperThreading
Procesor grafik:
Jo
Prodhuesi:
Intel
Prodhuesi i procesorit:
Intel
Slot:
Socket 2011-v3
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
140
Teknologjia (nm):
14
Ueb-i i prodhuesit:
Intel.com

Bashkangjitja Procesor Intel Core i7-6950X edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE