Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Procesor Intel Core i7-7700

Kodi i produktit:
249742
DirectX:
DirectX 12
Numri i bërthamave të procesorit:
4
Teknologjia (nm):
14
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
65
Prodhuesi i procesorit:
Intel

Si të porosisim në Gjirafa50?

462.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 38.54 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Gjenerata e 7-të e fuqishme e Procesorit Intel Core i7 Kaby Lake, me prizë LGA 1151, dhe 4 bërthama fizike (8 priza), 3.6 GHz (4.2 GHz në mënyrë Turbo), 8 MB SmartCache, procesi i prodhimit 14 nm, mbështetje DDR4 2400/2133 MHz dhe DDR3L 1600 / Memorie 1333 MHz; Grafikë Intel HD 630, mbështetje me rezolucion 4K, PCI-Express 3.0, TDP 65W, TRAY (pa frigorifer dhe kuti).

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

DirectX:
DirectX 12
Emri i kodit:
Kaby Lake
Frekuenca Bus [MHz]:
8 000
Frekuenca operuese [MHz]:
3600
Frekuenca Turbo [MHz]:
4 700
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjenerata e procesorit:
Intel - gjenerata e 7-të
Kapaciteti i memories cache L1 [KB] (total):
256
Kapaciteti i memories cache L2 [KB] (total):
1024
Kapaciteti i memories cache L3 [KB] (total):
8192
Kodi:
CM8067702868314
Lansuar:
22. 11. 2018
Mbështet chipset-ët:
Intel B250, Intel C236, Intel H270, Intel Q270, Intel Z270
Numri i bërthamave të procesorit:
4
Numri i lidhjeve (threads):
8
Numri i modelit:
Core i7
Pajisje speciale:
Automatic overlocking, HyperThreading, GPU i integruar
Prizë:
Procesor grafik:
Intel HD Graphics 630
Prodhuesi:
Intel
Prodhuesi i procesorit:
Intel
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
65
Teknologjia (nm):
14
Ueb-i i prodhuesit:
Intel.com

Bashkangjitja Procesor Intel Core i7-7700 edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE