Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Procesor Intel Core i7-8086K - DELID

Kodi i produktit:
248715
Delid:
Mbështet chipset-ët:
Intel B360, Intel H310, Intel H370, Intel Z370
Teknologjia (nm):
14
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
95
Prodhuesi i procesorit:
Intel

Si të porosisim në Gjirafa50?

559.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 46.62 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Një procesor i fuqishëm i montimit të shtëpisë që i takon familjes së produkteve LGA 1151 pllakë amë, ka 6 cores fizike (12 fije) dhe frekuenca bazë e tij është 4.0 GHz (deri në 5.0 GHz turbo). Procesori ka një kontrollues memorie me dy kanale për kujtesën DDR4 me shpejtësi deri në 2666 MHz, dhe është gjithashtu i pajisur me një cache 12 MB. Përfshin Intel UHD Graphics 630 core, si dhe TDP e deklaruar nga prodhuesi është 95W.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Delid:
DirectX:
DirectX 12
EAN:
5032037131834
Emri i kodit:
Coffee Lake
Frekuenca Bus [MHz]:
8 000
Frekuenca operuese [MHz]:
4000
Frekuenca Turbo [MHz]:
5000
Garancioni nga prodhuesi:
1 vjet
Gjenerata e procesorit:
Intel - gjenerata e 8-të
I paketuar: :
Jo
Kapaciteti i memories cache L3 [KB] (total):
12 288
Kodi:
BX80684I78086K
Lansuar:
8. 11. 2018
Mbështet chipset-ët:
Intel B360, Intel H310, Intel H370, Intel Z370
Numri i bërthamave të procesorit:
6
Numri i lidhjeve (threads):
12
Numri i modelit:
Core i7
Pajisje speciale:
Automatic Overclocking, HyperThreading, Open Multiplier, GPU i integruar
Prizë:
Procesor grafik:
Intel UHD Graphics 630
Prodhuesi:
Intel
Prodhuesi i procesorit:
Intel
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
95
Teknologjia (nm):
14
Ueb-i i prodhuesit:
Intel.com

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE