Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Procesor Intel Core i7-9700KF, TRAY

Kodi i produktit:
252288
Emri i kodit:
Coffee Lake Refresh
Numri i bërthamave të procesorit:
8
Teknologjia (nm):
14
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
95
Prodhuesi i procesorit:
Intel

Si të porosisim në Gjirafa50?

439.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 36.62 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Kompania Intel prezanton një procesor të ri të gjeneratës së nëntë. Nëse jeni një lojtar që kërkon një eksperiencë fantastike të lojrave me shumë performancë për një transmetim të qetë dhe regjistrim të pandërprerë të momenteve më të rëndësishme, ky procesor éshtë ideal për ju. Ky procesor ka teknologjinë e njohur si Turbo Boost 2.0. që përshpejton performancën e CPU-së dhe grafikut me ngarkesën maksimale. Lejon automatikisht bërthamat e procesorit të funksionojnë më shpejt se sa frekuenca e operimit kur veprojnë nën kufijtë e fuqisë, rrymës dhe temperaturës. Peocesori posedon 8 bërthama fizike (8 fije) me frekuencë3.6 GHz dhe deri në 4.9 GHz në Turbo dhe ofron SmartCache me kapacitet 12 MB dhe një proces prodhimi 14 nm. Peocesori bështet memorien deri në 2666 MHz DDR4.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Emri i kodit:
Coffee Lake Refresh
Frekuenca Bus [MHz]:
8 000
Frekuenca operuese [MHz]:
3600
Frekuenca Turbo [MHz]:
1 470
Garancioni nga prodhuesi:
1 vjet
Gjenerata e procesorit:
Intel - gjenerata e 9-të
I paketuar: :
Jo
Kapaciteti i memories cache L3 [KB] (total):
12 288
Kodi:
CM8068403874219
Lansuar:
15. 1. 2019
Mbështet chipset-ët:
Intel Z390
Numri i bërthamave të procesorit:
8
Numri i lidhjeve (threads):
8
Numri i modelit:
Core i7
Pajisje speciale:
Automatic Overclocking, Open Multiplier
Prizë:
Prodhuesi:
Intel
Prodhuesi i procesorit:
Intel
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
95
Teknologjia (nm):
14
Ueb-i i prodhuesit:
Intel.com

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE