Pas disa sekondash do të hapet dritarja e aplikimit të IuteCredit.

Procesor Intel Core i7-9700KF

Kodi i produktit:
252284
Emri i kodit:
Coffee Lake Refresh
Numri i bërthamave të procesorit:
8
Teknologjia (nm):
14
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
95
Prodhuesi i procesorit:
Intel

Si të porosisim në Gjirafa50?

458.50 
Ju kurseni : 74.00   (16%)
384.50 € * Përfshirë TVSH-në
16% Zbritje Risi
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me: deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 32.04 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Është një procesor jashtëzakonisht i fuqishëm i brezit të 9-të të Coffee Lee Refresh projektuar për prizë LGA 1151. Ofron 8 cores fizike (8 fije). Frekuenca e saj është 3.6 GHz dhe deri në 4.9 GHz në mënyrë Turbo. Ajo ofron një buffer SmartCache 12 MB dhe një proces prodhimi 14nm është përdorur për ta krijuar atë. Mbështet kujtesën deri në 2666 MHz DDR4. Sigurisht që ka mbështetje për PCI-Express 3.0. TDP e deklaruar nga prodhuesi është 95W. Procesori ka një shumëzues të hapur.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Emri i kodit:
Coffee Lake Refresh
Frekuenca Bus [MHz]:
8 000
Frekuenca operuese [MHz]:
3600
Frekuenca Turbo [MHz]:
1 470
Garancioni nga prodhuesi:
1 vjet
Gjenerata e procesorit:
Intel - gjenerata e 9-të
I paketuar: :
Jo
Kapaciteti i memories cache L3 [KB] (total):
12 288
Kodi:
BX80684I79700KF
Lansuar:
15. 1. 2019
Mbështet chipset-ët:
Intel Z390
Numri i bërthamave të procesorit:
8
Numri i lidhjeve (threads):
8
Numri i modelit:
Core i7
Prizë:
Prodhuesi:
Intel
Prodhuesi i procesorit:
Intel
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
95
Teknologjia (nm):
14
Ueb-i i prodhuesit:
Intel.com

Bashkangjitja Procesor Intel Core i7-9700KF edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE