Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Procesor Intel Core i9-9900

Kodi i produktit:
267046
Besueshmëria:
100 %
Lansuar:
13. 8. 2019
Teknologjia nm:
14
TDP-ja mesatare W:
65
Prodhuesi i procesorit:
Intel

Si të porosisim në Gjirafa50?

447.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
Disponueshmëria:
10 artikuj
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 37.29 € në muaj
+
E dua me GjirafaFLEX

GjirafaFLEX është shërbim shtesë që ne e ofrojmë si zgjidhje të shpejtë nëse keni defekt me produktin brenda periudhës 1 vjeçare të garancionit. Do të thotë, ose merrni produkt të ri ose merrni kredit në Gjirafa50 për vlerën e produktit. Pa pasur nevojë për pritje tek serviset e autorizuara, GjirafaFLEX ju mundëson zgjidhje aty për aty.

*Defektet përfshijnë vetëm ato fabrike, dhe jo dëmet fizike që mund të i shkaktohen produktit.

Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Ky është një procesor i fuqishëm i gjeneratës së 9-të Intel Coffee Lake për LGA 1151 socket. Ka 8 bërthamë fizike (16 fibers). Frekuenca e tij është 3.1 GHz deri në 5.0 GHz në modalitetin Turbo. Ai ofron një 16 MB SmartCache buffer dhe një proces prodhimi 14 nm është përdorur për ta krijuar atë. Mbështet memorien deri në DDR4 2666 MHz. Mbështet PCI-Express 3.0. TDP e deklaruar nga prodhuesi është 65W. Procesori përmban Intel Graphics UHD 630.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Besueshmëria:
100 %
DirectX:
DirectX 12
EAN:
5032037159968
Emri i kodit:
Coffee Lake Refresh
Frekuenca Bus MHz:
8 000
Frekuenca e bërthamës grafike [MHz]:
1200
Frekuenca operuese MHz:
3100
Frekuenca Turbo MHz:
5000
Garancioni nga prodhuesi:
1 vjet
Gjenerata e procesorit:
Intel - gjenerata e 9-të
I paketuar :
Kapaciteti i memories cache L2 KB total:
2048
Kapaciteti i memories cache L3 KB total:
16 384
Kodi:
BX80684I99900
Lansuar:
13. 8. 2019
Mbështet chipset-ët:
Intel B365, Intel Z390
Numri i bërthamave të procesorit:
8
Numri i lidhjeve threads:
16
Numri i modelit:
Core i5
Pajisje speciale:
Përshpejtësim automatik, HyperThreading, GPU i integruara
Prizë:
Socket 1151
Procesor grafik:
Intel UHD Graphics 630
Prodhuesi:
Intel
Prodhuesi i procesorit:
Intel
TDP-ja mesatare W:
65
Teknologjia nm:
14
Ueb-i i prodhuesit:
Intel.com

Bashkangjitja Procesor Intel Core i9-9900 edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE