Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Procesor Intel Core i9-7960X

Kodi i produktit:
223607
EAN:
5032037113816
Numri i bërthamave:
16+
Teknologjia (nm):
14
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
165
Prodhuesi i procesorit:
Intel

Si të porosisim në Gjirafa50?

1509.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 125.79 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Nëse jeni duke punuar në filmin tuaj më të fundit ose në një tjetër episod të serisë që doni të ngarkoni në YouTube, procesorët e hapur të serisë Intel Core X janë të dizajnuar për t'iu përshtatur nevojave tuaja. Ata mund t'ju ofrojnë performancën që kërkoni. Përjetoni energji ekstreme kompjuterike, vizualizim superior 4K, përdorimin e memories me shpejtësi të lartë dhe teknologjinë më të fundit. Çipi mbështet teknologjitë: Intel Optane, Turbo Boost 2.0 / 3.0 (deri në 4.4 GHz në frekuencë maksimale), Hyper-Threading, teknologji virtualizimi (VT-x), teknologji virtualizimi për Directed I / O (VT-d). Përfshin instruksionet Intel 64 dhe SSE4.1 / 4.2, AVX 2.0 / 512 duke përfshirë instruksionet e reja të AES. Ky është procesor gjashtëmbëdhjetë bërthamësh, Intel Core i9-7960X që mbështet përpunimin me 32 fije, me frekuenca më të larta operative (2.8 GHz - 4.2 GHz) dhe ka cache L3 me kapacitet 22 MB. Procesori mbështet memorien DDR4. Çipi prodhohet nga një proces 14 nm. Përfshin kontrolluesin e integruar me 4 kanale DDR4, 2666 MHz. Fuqia e projektuar termike është 165 W.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

EAN:
5032037113816
Emri i kodit:
Skylake
Frekuenca Bus [MHz]:
8 000
Frekuenca operuese [MHz]:
2800
Frekuenca Turbo [MHz]:
4400
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Kapaciteti i memories cache L1 [KB] (total):
1024
Kapaciteti i memories cache L2 [KB] (total):
16 384
Kapaciteti i memories cache L3 [KB] (total):
22 528
Kodi i prodhuesit:
BX80673I97960X
Lansuar:
7. 10. 2017
Mbështet chipset-ët:
Intel B150, Intel B250, Intel C232, Intel C236, Intel H110, Intel H170, Intel H270, Intel Q87, Intel Q170, Intel Q270, Intel Z170, Intel Z270
Numri i bërthamave:
16+
Numri i lidhjeve (threads):
32
Numri i modelit:
Core i9
Pajisje speciale:
Overclocking automatik, procesim të shumëfishtë, Hyperthreading
Prizë:
Socket 2066
Procesor grafik:
Jo
Prodhuesi:
Intel
Prodhuesi i procesorit:
Intel
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
165
Teknologjia (nm):
14
Ueb-i i prodhuesit:
Intel.com

Bashkangjitja Procesor Intel Core i9-7960X edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE