Procesor Intel Pentium G5400

Kodi i produktit:
233843
DirectX:
DirectX 12
Numri i lidhjeve (threads):
4
Teknologjia (nm):
0.01
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
54
Prodhuesi i procesorit:
Intel

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
89.50 
Ju kurseni : 20.00   (22%)
69.50 € * Përfshirë TVSH-në
22% Zbritje Risi
Disponueshmëria:
(10 artikuj)
Paguaj me: deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 5.79 € në muaj
+
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Intel sjell procesorin Pentium G5400 me madhësi 14nm dhe arkitekturë Coffee Lake që njihet për timing të shpejtë të bërthamave, mbështetje për memoriet operative të llojit DDR4, mbështetje për DirectX 12 dhe përmirësim të rezolucion 4K. Procesori mund të pajisjet në hapësirën LGA 1151 të pllakës amë, mban 2 bërthama që funksionojnë nën frekuencat 3.7GHz dhe vjen i pajisur me çipin grafik Intel HD Graphics 630.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

DirectX:
DirectX 12
EAN:
5032037121491
Emri i kodit:
Coffee Lake
Frekuenca Bus [MHz]:
8 000
Frekuenca operuese [MHz]:
3700
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
I paketuar :
Ka mbështetje për Chipset:
Intel B360, Intel H310, Intel H370, Intel Z370
Kapaciteti i memories cache L3 [KB] (total):
4096
Kodi i prodhuesit:
BX80684G5400
Lansuar:
4. 4. 2018
Numri i bërthamave të procesorit:
2
Numri i lidhjeve (threads):
4
Numri i modelit:
Pentium G
Pajisje speciale:
HyperThreading, GPU i integruar
Prizë:
Procesor grafik:
Intel HD Graphics 610
Prodhuesi:
Intel
Prodhuesi i procesorit:
Intel
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
54
Teknologjia (nm):
0.01
Ueb-i i prodhuesit:
Intel.com

Bashkangjitja Procesor Intel Pentium G5400 edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE