Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Procesor Intel Pentium G5500

Kodi i produktit:
233842
DirectX:
DirectX 12
Numri i lidhjeve (threads):
4
Teknologjia (nm):
0.01
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
54
Prodhuesi i procesorit:
Intel

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
96.50 € * Përfshirë TVSH-në
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 8.04 € në muaj
Shto në listen e dëshirave
  • Përshkrimi
  • Detajet
  • Vlerësimet
  • Të ngjashme

Përshkrimi i produktit

Intel sjell procesorin Pentium G5500 me madhësi 14nm dhe arkitekturë Coffee Lake që njihet për timing të shpejtë të bërthamave, mbështetje për memoriet operative të llojit DDR4, mbështetje për DirectX 12 dhe përmirësim të rezolucion 4K. Procesori mund të pajisjet në hapësirën LGA 1151 të pllakës amë, mban 2 bërthama që funksionojnë nën frekuencat 3.8GHz dhe vjen i pajisur me çipin grafik Intel HD Graphics 630.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

DirectX:
DirectX 12
EAN:
5032037121552
Emri i kodit:
Coffee Lake
Frekuenca Bus [MHz]:
8 000
Frekuenca operuese [MHz]:
3800
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
I paketuar :
Ka mbështetje për Chipset:
Intel B360, Intel H310, Intel H370, Intel Z370
Kapaciteti i memories cache L3 [KB] (total):
4096
Kodi i prodhuesit:
BX80684G5500
Lansuar:
4. 4. 2018
Numri i bërthamave të procesorit:
2
Numri i lidhjeve (threads):
4
Numri i modelit:
Pentium G
Pajisje speciale:
HyperThreading, GPU i integruar
Prizë:
Procesor grafik:
Intel HD Graphics 610
Prodhuesi:
Intel
Prodhuesi i procesorit:
Intel
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
54
Teknologjia (nm):
0.01
Ueb-i i prodhuesit:
Intel.com

Bashkangjitja Procesor Intel Pentium G5500 edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE