Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Procesor Intel Xeon E5-2620 v4

Kodi i produktit:
188523
EAN:
5032037085601
Numri i bërthamave:
8
Teknologjia (nm):
14
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
85
Prodhuesi i procesorit:
Intel

Si të porosisim në Gjirafa50?

484.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 40.38 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Procesori Intel Xeon E5-2620 v4 është i projektuar kryesisht për serverë, por mund të përdoret edhe në vende pune me kompjuterë. Procesori përmban 8 bërthama si dhe çipa Broadwell-EP. Është një procesor jashtëzakonisht i besueshëm, dhe është i dizajnuar për pllakën amë 2011-v3. Teknologjia e procesimit 14nm ka një performancë më të lartë, dhe falë kësaj ai përballon deri në 16 detyra të procesorit njëkohësisht. Frekuenca e bërthamave është 2.1GHz, mirëpo mund të arrijë edhe deri në 3GHz falë mënyrës Turbo. Ka një kontrollues memorie DDR4, kurse memoria L3 cache ka kapacitet deri në 20MB gjë që e bën shumë më të lehtë qasjen në të dhëna. Ky procesor është i dizajnuar për ngarkesa të larta.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

EAN:
5032037085601
Emri i kodit:
Broadwell
Frekuenca Bus [MHz]:
8 000
Frekuenca operuese [MHz]:
2 100
Frekuenca Turbo [MHz]:
3 000
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Ka mbështetje për Chipset:
Intel C612, Intel X99
Kapaciteti i memories cache L1 [KB] (total):
512
Kapaciteti i memories cache L2 [KB] (total):
2 048
Kapaciteti i memories cache L3 [KB] (total):
20 480
Kodi i prodhuesit:
BX80660E52620V4
Me paketim:
Jo
Numri i bërthamave:
8
Numri i lidhjeve (threads):
16
Numri i modelit:
Xeon
Pajisje speciale:
Procesim automatik, HyperThreading
Prizë:
Socket 2011-v3
Procesor grafik:
Jo
Prodhuesi:
Intel
Prodhuesi i procesorit:
Intel
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
85
Teknologjia (nm):
14
Ueb-i i prodhuesit:
Intel.com

Bashkangjitja Procesor Intel Xeon E5-2620 v4 edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE