Procesor AMD Stamp 5 1500X

Kodi i produktit:
209975
EAN:
7301433084654
Numri i lidhjeve (threads):
8
Teknologjia (nm):
14
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
65
Prodhuesi i procesorit:
AMD

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
179.50 
Ju kurseni : 41.00   (23%)
138.50 € * Përfshirë TVSH-në
23% Zbritje
Vetëm 2
Disponueshmëria:
(2 artikuj)
Paguaj me: deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 11.54 € në muaj
+
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Entuziastë për një eksperiencë të re?!

AMD ka zhvilluar një varg procesorësh AMD Stamp me një super performancë përmes arkitekturës "Zen". Ky procesor përmban 4 bërthama (dhe 8 threads), me frekuencë prej 3.5 GHz (3.7 GHz në Turbo Boost), TDP maksimale 65W dhe memorie të përkohshme(cache) prej 16 MB (L3). Procesori përdorë teknologjinë Extended Frequency Range për të rritur frekuencën dhe në mënyrë automatike fillon ftohjen e kompjuterit duke e mbajtur atë nën kontroll me anë të teknologjisë Pure Power.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

EAN:
7301433084654
Emri i kodit:
Zen
Frekuenca operuese [MHz]:
3 500
Frekuenca Turbo [MHz]:
3 700
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Ka mbështetje për Chipset:
AMD A320, AMD B350, AMD X370, AMD X470
Kapaciteti i memories cache L1 [KB] (total):
384
Kapaciteti i memories cache L2 [KB] (total):
2 048
Kapaciteti i memories cache L3 [KB] (total):
16 384
Kodi i prodhuesit:
YD150XBBAEBOX
Me paketim:
Numri i bërthamave:
4
Numri i lidhjeve (threads):
8
Numri i modelit:
Ryzen 5 (Summit Ridge)
Pajisje speciale:
Procesim automatik dhe i shumëfishtë, HyperThreading
Prizë:
Procesor grafik:
Jo
Prodhuesi:
AMD
Prodhuesi i procesorit:
AMD
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
65
Teknologjia (nm):
14
Ueb-i i prodhuesit:
Amd.com

Bashkangjitja Procesor AMD Stamp 5 1500X edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE