Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Procesor Intel Core i3-8100

Kodi i produktit:
223205
DirectX:
DirectX 12
Numri i bërthamave:
4
Teknologjia (nm):
14
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
65
Prodhuesi i procesorit:
Intel

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
167.50 
Ju kurseni : 30.00   (18%)
137.50 € * Përfshirë TVSH-në
18% Zbritje
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 11.46 € në muaj
Shto në listen e dëshirave
  • Përshkrimi
  • Detajet
  • Vlerësimet
  • Të ngjashme

Përshkrimi i produktit

Intel është kompania lider e çipave dhe procesorëve. Tani, kompania sjell procesorin modern me arkitekturë të emëruar Coffee Lake. CPU-ja është dizajnuar për pllakat ahmë me konektorin LGA 1151, dhe procesori është krijuar me teknologjinë 14nm që iu ofron konsumim të vogël të energjisë elektrike. Procesorët e serisë Coffee ofrojnë mbështetje me 2 kanale për memorie të llojit DDR4 nën frekuencat deri në 2400 MHz. Ato kontrollojnë platformat Intel Optane, Intel Virtualization ( VT-x) / (VT-d) duke përfshirë SSE 4.1 / 4.2 dhe AVX2. Poashtu çipi ka platformën 64-bit. Njësia centrale e procesimit ka 4 bërthama fizike, funksionon nën frekuencat 3.6 GHz dhe vjen me bërthamën grafike Intel UHD Graphics 630. Fuqia e çipit ( TDP) është 65 watts.

Vlerësimet

i3 4 core , me super base frequency 3.6ghz, per ni game rig tlir ja vlen gjith
Shkruaj koment

Detajet teknike

DirectX:
DirectX 12
EAN:
5032037107501
Emri i kodit:
Coffee Lake
Frekuenca Bus [MHz]:
8 000
Frekuenca operuese [MHz]:
3600
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Ka mbështetje për Chipset:
Intel B360, Intel H310, Intel H370, Intel Z370
Kapaciteti i memories cache L1 [KB] (total):
256
Kapaciteti i memories cache L2 [KB] (total):
1024
Kapaciteti i memories cache L3 [KB] (total):
6144
Kodi i prodhuesit:
BX80684I38100
Me paketim:
Numri i bërthamave:
4
Numri i lidhjeve (threads):
4
Numri i modelit:
Core i3
Pajisje speciale:
GPU i integruar
Prizë:
Procesor grafik:
Intel UHD Graphics 630
Prodhuesi:
Intel
Prodhuesi i procesorit:
Intel
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
65
Teknologjia (nm):
14
Ueb-i i prodhuesit:
Intel.com

Bashkangjitja Procesor Intel Core i3-8100 edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE