Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Procesor Intel Core i5-10400, gjenerata e 10-të

Kodi i produktit:
286921
DirectX:
DirectX 12
Numri i lidhjeve threads:
12
Teknologjia nm:
14
TDP-ja mesatare W:
65
Shpejtësia e sistemit bus GTs:
8

Si të porosisim në Gjirafa50?

228.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
Disponueshmëria:
10 artikuj
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 19.04 € në muaj
+
E dua me GjirafaFLEX

GjirafaFLEX është shërbim shtesë që ne e ofrojmë si zgjidhje të shpejtë nëse keni defekt me produktin brenda periudhës 1 vjeçare të garancionit. Do të thotë, ose merrni produkt të ri ose merrni kredit në Gjirafa50 për vlerën e produktit. Pa pasur nevojë për pritje tek serviset e autorizuara, GjirafaFLEX ju mundëson zgjidhje aty për aty.

*Defektet përfshijnë vetëm ato fabrike, dhe jo dëmet fizike që mund të i shkaktohen produktit.

Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Comet Lake është gjenerata e 10-të e procesorëve për desktop nga kompania Intel. Nëse ju jeni një lojëtar duke kërkuar një përvojë fantastike të lojrëave me performanca superiore për streaming efektiv dhe regjistrim të pandërprerë të highlights në një video, ose ju jeni një krijues i përmbajtjes që dëshiron të kalojë më pak kohë duke pritur për të krijuar dhe shpërndarë atë në rrjete sociale, ky procesor i gjeneratës së 10-të Intel mund ta ofrojë këtë gjë për ju.

Përparësitë e Intel Core i5-10400:

Cilësia e garantuar e produkteve Intel

Gjenerata e 10-të Comet Lake

6 bërthama fizike dhe 12 threads

Frekuenca deri në 4.3 GHz në Turbo Mode

Grafikë të integruar Intel UHD Graphics 630

Karakteristikat kryesore

Është një procesor i gjeneratës së 10-të Comet Lake e krijuar për socket-in LGA 1200. Ky procesor ofron 6 bërthamë fizike (12 threads). Frekuenca e tij është 2.9 GHz dhe deri në 4.3 GHz në modalitetin Turbo. Ajo ofron një Cache 12 MB dhe një proces prodhimi 14 nm u përdor për ta krijuar atë. Suporton memorie deri në DDR4 2666 MHz. Suporton patjetër edhe PCI-Express 3.0. TDP e deklaruar nga prodhuesi është 65W.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

DirectX:
DirectX 12
EAN:
5032037187138
Emri i kodit:
Comet Lake
Frekuenca maksimale RAM MHz:
2666
Frekuenca operuese MHz:
2900
Frekuenca Turbo MHz:
4300
Garancioni nga prodhuesi:
1 vjet
Gjenerata e procesorit:
Intel - gjenerata e 10-të
Kapaciteti i memories cache L3 KB total:
12 288
Kodi:
BX8070110400
Lansuar:
8. 5. 2020
Mbështet chipset:
Intel Z490
Numri i bërthamave të procesorit:
6
Numri i lidhjeve threads:
12
Numri i modelit:
Core i5
Numri maksimal i kanaleve:
2
Prizë:
1200 socket
Procesor grafik:
Intel UHD Graphics 630
Prodhuesi:
Intel
Prodhuesi i procesorit:
Intel
Shpejtësia e sistemit bus GTs:
8
TDP-ja mesatare W:
65
Teknologjia nm:
14
Ueb-i i prodhuesit:
Intel.com

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE