Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Xhel ftohës për CPU Coolermaster HTK-002

Kodi i produktit:
65001
EAN:
4719512002940
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Kodi i prodhuesit:
HTK-002-U1-GP
Lansuar:
10 Maj 2011
Përçueshmëria termike [W/mK]:
0.82

Si të porosisim në Gjirafa50?

3.50 € * Përfshirë TVSH-në
Disponueshmëria:
10 artikuj
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 0.29 € në muaj
+
E dua me GjirafaFLEX

GjirafaFLEX është shërbim shtesë që ne e ofrojmë si zgjidhje të shpejtë nëse keni defekt me produktin brenda periudhës 1 vjeçare të garancionit. Do të thotë, ose merrni produkt të ri ose merrni kredit në Gjirafa50 për vlerën e produktit. Pa pasur nevojë për pritje tek serviset e autorizuara, GjirafaFLEX ju mundëson zgjidhje aty për aty.

*Defektet përfshijnë vetëm ato fabrike, dhe jo dëmet fizike që mund të i shkaktohen produktit.

Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Është një pastë e veçantë për përçimin e nxehtësisë që duhet të aplikohet midis bërthamës së procesorit ose kartës grafike dhe trupit të ftohësit. Kjo është pastë argjendi që ka përçueshmëri të shkëlqyer termike. Përçueshmëria elektrike është zero, kështu që nuk ekziston rreziku i dëmtimit të përbërësve të qarkut elektrik. Punon në temperatura deri 117 gradë celsius. Paketa përmban 2 gram. Kur aplikohet siç duhet, pasta mbush të gjitha poret dhe pabarazinë e sipërfaqes së çipit dhe temperatura e procesorit zvogëlohet me disa gradë falë efikasitetit të saj. Prodhuesi konstaton se përçueshmëria termike e xhelit është 0.8 W / m° C . Nëse aplikoni pastën vetë, aplikoni vetëm një shtresë shumë të hollë.

Vlerësimet

perfekt!
perfekt!!
perfekt per cpu.
Shkruaj koment

Detajet teknike

EAN:
4719512002940
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Kodi i prodhuesit:
HTK-002-U1-GP
Lansuar:
10 Maj 2011
Përçueshmëria termike [W/mK]:
0.82
Pesha [g]:
2
Prodhuesi:
CoolerMaster
Ueb-i i prodhuesit:
Coolermaster.com

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE