Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Procesor AMD Ryzen 3 1200

Kodi i produktit:
219330
EAN:
730143308489
Numri i lidhjeve (threads):
4
Teknologjia (nm):
14
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
65
Prodhuesi i procesorit:
AMD

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
64.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
Vetëm 2
Disponueshmëria:
2 artikuj
Transporti:
48 orë
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 5.38 € në muaj
+
E dua me GjirafaFLEX

GjirafaFLEX është shërbim shtesë që ne e ofrojmë si zgjidhje të shpejtë nëse keni defekt me produktin brenda periudhës 1 vjeçare të garancionit. Do të thotë, ose merrni produkt të ri ose merrni kredit në Gjirafa50 për vlerën e produktit. Pa pasur nevojë për pritje tek serviset e autorizuara, GjirafaFLEX ju mundëson zgjidhje aty për aty.

*Defektet përfshijnë vetëm ato fabrike, dhe jo dëmet fizike që mund të i shkaktohen produktit.

Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

AMD sjell procesorin-smart të ri, Ryzen 3 1200, që iu ofron performancë të shpejtë dhe të qëndrueshme për kompjuterin tuaj. Procesori përmban 4 bërthama, është e përshtatur për hapësirën AM4 socket dhe shumë më shumë se kaq. Procesori 4 bërthamësh funksionon nën frekuencat 3.1 GHz e cila mund të rritet në vlera më të larta ( gjerë në 3.4 GHz) nëpërmjet teknologjisë Precision Boost, është modeluar që të ketë mbingarkesë të shpejtë dhe efiçiente në saje të funksionit XFR që shton ciklat dhe në mënyrë stabile.

Në mënyrë që procesori të përgjigjet me efektivitet në çdo veprim tuajin, ai vjen i pajisur me platformën Neural Net Prediction që i mundëson të adaptohet me nevojat e çdo përdoruesi. Në këtë mënyrë procesori optimizohet që të reagoj në bazë të aplikacioneve që i përdorni për performancën më të mirë të mundshme.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

EAN:
730143308489
Emri i kodit:
Zen
Frekuenca operuese [MHz]:
3 100
Frekuenca Turbo [MHz]:
3 400
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Ka mbështetje për Chipset:
AMD A320, AMD B350, AMD X370, AMD X470
Kapaciteti i memories cache L1 [KB] (total):
384
Kapaciteti i memories cache L2 [KB] (total):
2 048
Kapaciteti i memories cache L3 [KB] (total):
8 192
Kodi i prodhuesit:
YD1200BBAEBOX
Me paketim:
Numri i bërthamave:
4
Numri i lidhjeve (threads):
4
Numri i modelit:
Ryzen 3 (Summit Ridge)
Pajisje speciale:
Procesim automatik dhe i shumëfishtë
Prizë:
Procesor grafik:
Jo
Prodhuesi:
AMD
Prodhuesi i procesorit:
AMD
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
65
Teknologjia (nm):
14
Ueb-i i prodhuesit:
Amd.com

Bashkangjitja Procesor AMD Ryzen 3 1200 edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE