Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Procesor Intel Core i7-8700

Kodi i produktit:
223203
DirectX:
DirectX 12
Numri i bërthamave:
6
Teknologjia (nm):
14
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
65
Prodhuesi i procesorit:
Intel

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
376.50 
Ju kurseni : 77.00   (20%)
299.50 € * Përfshirë TVSH-në
20% Zbritje
Vetëm 1
Disponueshmëria:
1 artikull
Transporti:
48 orë
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 24.96 € në muaj
+
E dua me GjirafaFLEX

GjirafaFLEX është shërbim shtesë që ne e ofrojmë si zgjidhje të shpejtë nëse keni defekt me produktin brenda periudhës 1 vjeçare të garancionit. Do të thotë, ose merrni produkt të ri ose merrni kredit në Gjirafa50 për vlerën e produktit. Pa pasur nevojë për pritje tek serviset e autorizuara, GjirafaFLEX ju mundëson zgjidhje aty për aty.

*Defektet përfshijnë vetëm ato fabrike, dhe jo dëmet fizike që mund të i shkaktohen produktit.

Shto në listen e dëshirave
  • Përshkrimi
  • Detajet
  • Vlerësimet
  • Të ngjashme

Përshkrimi i produktit

Performancë e shkëlqyer për multimedia

Intel është kompania lider e çipave dhe procesorëve. Tani, kompania sjell procesorin modern me arkitekturë të emëruar Coffee Lake. CPU-ja është dizajnuar për pllakat amë me konektorin LGA 1151, dhe procesori është krijuar me teknologjinë 14nm që iu ofron konsumim të vogël të energjisë elektrike.

Coffee Lake

Arkitektura moderne e quajtur Coffee Lake, është optimizuar posaçërisht për të përmirësuar performancën dhe konsumimin pasi që janë adaptuar për të shfaqur imazhe me rezolucion shumë të lartë – nëpërmjet portit HDMI / DP ose eDP, ata mbështesin rezolucion 4096 x 2304 me frekuencë 60Hz. Për teknologjitë grafike, procesori mbështet DirectX 12, OpenGL 4.5 dhe mund të shfaq imazhe deri në 3 ekrane.

Mbështetje për memorie të llojit DDR4

Procesorët e serisë Coffee ofrojnë mbështetje me 2 kanale për memorie të llojit DDR4 nën frekuencat deri në 2666 MHz. Ato kontrollojnë platformat Intel Optane, Intel Virtualization ( VT-x) / (VT-d) duke përfshirë SSE 4.1 / 4.2 dhe AVX2. Poashtu çipi ka platformën 64-bit dhe platformën Intel Turbo Boost.

Të dhënat kyçe

Njësia qendrore e procesimit vjen me 6 bërthama fizike, të cilat dyfishojnë aftësinë e tyre procesuese nën teknologjinë “HyperThreading”. Produkti ka frekuencë 3.2 GHz dhe mund të arrij deri në 4.6GHz në platformën Turbo Boost. Çipi ka gjithashtu një memorie kontrolluese me kanal të dyfishtë për memorien e DDR4 deri në 2666 MHz. Poashtu, procesori vjen me bërthamën grafike Intel UHD 630 dhe ka fuqi ( TDP) 65 watts.

Vlerësimet

Shkruaj koment

Detajet teknike

DirectX:
DirectX 12
EAN:
6546544234534566
Emri i kodit:
Coffee Lake
Frekuenca Bus [MHz]:
8 000
Frekuenca operuese [MHz]:
3200
Frekuenca Turbo [MHz]:
4600
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Ka mbështetje për Chipset:
Intel B360, Intel B365, Intel H310, Intel H370, Intel Z370
Kapaciteti i memories cache L1 [KB] (total):
384
Kapaciteti i memories cache L2 [KB] (total):
1536
Kapaciteti i memories cache L3 [KB] (total):
12 288
Kodi i prodhuesit:
BX80684I78700
Me paketim:
Numri i bërthamave:
6
Numri i lidhjeve (threads):
12
Numri i modelit:
Core i7
Pajisje speciale:
Rritje e shpejtësisë në mënyrë automatike, HyperThreading, GPU i integruar
Prizë:
Procesor grafik:
Intel UHD Graphics 630
Prodhuesi:
Intel
Prodhuesi i procesorit:
Intel
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
65
Teknologjia (nm):
14
Ueb-i i prodhuesit:
Intel.com

Bashkangjitja Procesor Intel Core i7-8700 edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE