Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Procesor Intel Core i7-8700

Kodi i produktit:
223203
  • Çmimi i transportit:FALAS
  • Mundësitë e pagesave:
    • Mundësitë e pagesave

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
368.50 
Ju kurseni : 20.00   (5%)
348.50 € * Përfshirë TVSH-në
5% Zbritje Risi
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 29.04 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Performancë e shkëlqyer për multimedia

Intel është kompania lider e çipave dhe procesorëve. Tani, kompania sjell procesorin modern me arkitekturë të emëruar Coffee Lake. CPU-ja është dizajnuar për pllakat amë me konektorin LGA 1151, dhe procesori është krijuar me teknologjinë 14nm që iu ofron konsumim të vogël të energjisë elektrike.

Coffee Lake

Arkitektura moderne e quajtur Coffee Lake, është optimizuar posaçërisht për të përmirësuar performancën dhe konsumimin pasi që janë adaptuar për të shfaqur imazhe me rezolucion shumë të lartë – nëpërmjet portit HDMI / DP ose eDP, ata mbështesin rezolucion 4096 x 2304 me frekuencë 60Hz. Për teknologjitë grafike, procesori mbështet DirectX 12, OpenGL 4.5 dhe mund të shfaq imazhe deri në 3 ekrane.

Mbështetje për memorie të llojit DDR4

Procesorët e serisë Coffee ofrojnë mbështetje me 2 kanale për memorie të llojit DDR4 nën frekuencat deri në 2666 MHz. Ato kontrollojnë platformat Intel Optane, Intel Virtualization ( VT-x) / (VT-d) duke përfshirë SSE 4.1 / 4.2 dhe AVX2. Poashtu çipi ka platformën 64-bit dhe platformën Intel Turbo Boost.

Të dhënat kyçe

Njësia qendrore e procesimit vjen me 6 bërthama fizike, të cilat dyfishojnë aftësinë e tyre procesuese nën teknologjinë “HyperThreading”. Produkti ka frekuencë 3.2 GHz dhe mund të arrij deri në 4.6GHz në platformën Turbo Boost. Çipi ka gjithashtu një memorie kontrolluese me kanal të dyfishtë për memorien e DDR4 deri në 2666 MHz. Poashtu, procesori vjen me bërthamën grafike Intel UHD 630 dhe ka fuqi ( TDP) 65 watts.

Vlerësimet

Shkruaj koment

Bashkangjitja Procesor Intel Core i7-8700 edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE