Laptop ASUS ZENBOOK 13.3" Full HD , Intel Core m3 2.2GHz, 8GB Ram, SSD 256 GB

824.50
187706
7 artikuj
+

Në çmim është e përfshirë TVSH

Zenbook me:

 • Ekran rrotullues 13.3’’ Full HD
 • Procesor dy bërthamësh Intel Core m3-6Y30 (0.9GHz, 2.2GHz TB, HyperThreading)
 • 8GB DDR3
 • Kartelë grafike Intel HD Graphics
 • SSD 256GB
Shto në shportë

Shpërndaje

Shënim: Ky laptop ka tastier me disa simbole Çeke. Kliko këtu për të shikuar se si duket.


"Rrotullo ekranin si të përshtatet ty"


Asus ZenBook ka dizajn të thjeshtë, elegant, peshë të lehtë dhe qëndrueshmëri të lartë. Eshtë njëri nga laptopët me prekje (touch) më fleksibil në treg me mundësi rrotullimi deri në 360°, i cili mund të përdoret në forma të ndryshme si tablet, fletore, tendë apo laptop. Zenbook përdorë një procesor dy bërthamësh Intel Core m3-6Y30 i cili mbështet teknologjinë HyperThreading me procesim të katër komandave në një rrotullim të vetëm. Ky procesor operon në frekuencat prej 0.9GHz që mund të rritet deri në 2.2GHz në TurboBoost mode dhe është i kombinuar me memorie DDR3 8 GB dhe kartelë grafike Intel HD Graphics.

Kartela grafike, Intel HD Graphics, mundëson shfaqjen e pamjeve tejet të qarta dhe të pastërta Full HD dhe QHD me rezolucion 3200 x 1800 piksel në ekranin 13.3 inç. Poashtu imazhet janë të kombinuara me paisjet e zërimit Sonic Master dhe Bang & Olufsen ICEpower të cilat prodhojnë zë të kthjellët dhe bas të fuqishëm.

Veçoritë e këtij laptopi janë touchpadi tejet senzitiv me reagime të menjëhershme, përmes së cilit mund të kryeni të gjitha funksionet në laptop pa pasur nevojë për përdorim të mausit (miut), dhe jetëgjatësia e baterisë e cila mund të zgjasë deri në 12 orë në një karikim të vetëm!

 • Shpejtësi marramendëse, tërësisht i qetë
 • Ekran me rezolucion të lartë
 • Lidhshmëri e gjerë (Micro HDMI, USB i llojit C, USB 3.0)
 • Touchpad intuitiv dhe i saktë
 • Tastierë e rehatshme
 • E dizajnuar për përdorim gjatë tërë ditës

Të dhënat teknike


 • Diagonalja e ekranit [ "]: 13.3
 • Rezolucioni i ekranit: 1920 x 1080 (Full HD)
 • Lloji i ekranit: Touchscreen
 • Lloji i procesorit: Intel Core M3 (Skylake)
 • Modeli i procesorit: 6Y30 (0.9 / 2.2GHz)
 • Sistemi operativ: Windows 10 Professional
 • Memoria e brendshme [GB]: 256
 • Lloji i Hard Diskut: SSD

Procesori


 • Lloji i procesorit: Intel Core M3 (Skylake)
 • Modeli i procesorit: 6Y30 (0.9 / 2.2GHz)
 • Numri i bërthamave të procesorit: 2

Sistemi operativ


 • Sistemi operativ: Windows 10 Professional

Ekrani / Grafika


 • Lloji i ekranit: Touchscreen
 • Rezolucioni i ekranit: 1920 x 1080 (Full HD)
 • Diagonalja e ekranit [ "]: 13.3
 • Kartela grafike: Intel HD Graphics

Disku optik / Hard disku


 • Disk optik: Nuk ka
 • Lloji i Hard Diskut: SSD
 • Numri i hard disqeve: 1
 • Memoria e brendshme [GB]: 256

Memoria operative


 • Lloji i memories: LPDDR3
 • Madhësia e memories [GB]: 8

Lidhja me rrjet


 • Bluetooth: Po
 • Lloji i kartës së rrjetit: WLAN
 • Standardet Wi-Fi: a, c, b, g, n

Teknologjia


 • Micro HDMI: Po
 • USB Type-C: Po
 • Numri i porteve të USB 3.0: 2

Karakteristikat fizike dhe ngjyra


 • Ngjyra: E hirtë
 • Lartësia [mm]: 13.9
 • Gjerësia [mm]: 323
 • Trashësia [mm]: 220
 • Pesha [kg]: 1.3

Të dhëna shtesë


 • Lloji i tastierës: QWERTZ me disa simbole çeke si ěščřž
 • Prodhuesi: ASUS
 • Website i prodhuesit: asus.com
 • Garancioni nga prodhuesi: 12 Muaj

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Shiko produkte të tjera