USB Memorie Kingston 2.0 16 GB

11.50
101605
7 artikuj
+

Në çmim është e përfshirë TVSH


Flash disk Kingston DataTraveler SE9 me:

  • Kapacitet 16GB
  • USB 2.0
  • Shpejtësi 480MB/s
Shto në shportë

Shpërndaje

Siguro të dhënat tua me DataTraveler SE9!

Flash disku, Kingston DataTraveler SE9, ka trup metalik, të vockël dhe elegant me një vrimë në krye, e cila mund të përdoret jo vetem si një mjet për ruajtjen e të dhënave, por edhe si aksesorë mode. Kingston DataTraveler është aksesorë i përkryer dhe i sigurtë për të ruajtur dhe transferuar të dhëna nga kompjuteri apo laptopi juaj.

Kapaciteti i flash diskut Kingston është 16GB, hapësirë e mjaftueshme për të ruajtur dhe transferuar të dhëna të çfarëdoshme si dokumente, fajlle mp3, apo video. Transferimi i tyre bëhet përmes teknologjisë USB 2.0 me shpejtësi deri në 480 MB/s.


Gjatë përdorimit, Kingston nuk ka nevojë për bateri apo energji elektrike të jashtme, pajisja fillon të punoj sapo që të lidhet përmes portit të USB-së me kompjuterin apo laptopin tuaj, gjë që mundësohet nga sistemi Plug & Play që mbështet edhe USB Mass Storage (për Windows 7, Windows Vista, Windows XP, Windows 2000, Linux dhe Mac OS).


Të dhënat teknike


  • Teknologjia: USB 2.0
  • Kapaciteti [GB]: 16
  • Ngjyra: Shampanjë
  • Përmasat [mm]: 39 x 12.35 x 4.55

Të dhëna shtesë


  • Prodhuesi: Kingston
  • Garancioni nga prodhuesi: 2 vite

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Shiko produkte të tjera