Laptop Lenovo Yoga 15.6" HD, Intel Premium Duo 2.1GHz, 4 GB Ram, SSHD 500 GB

574.50
196142
3 artikuj
+

Në çmim është e përfshirë TVSH

Lenovo Yoga 510 ka:

 • Ekran 15.6"
 • Procesor dy bërthamësh Intel Pentium 4405 (2.1GHz, HyperThreading)
 • 4GB RAM DDR3
 • Kartelë grafike Intel HD Graphics
 • 500GB SSHD disk
Shto në shportë

Shpërndaje

Shënim: Ky laptop ka tastier me disa simbole Çeke. Kliko këtu për të shikuar se si duket.

"Bëje diferencën"

Laptop elegant, praktik dhe i qëndrueshëm i projektuar për ata që duan të jenë ndryshe. Yoga 510 (15“) me hapësirë të veçantë për pushim të duarve dhe tastierë me ndriçim, është shumë më i hollë dhe më i lehtë se gjeneratat e mëparshme. Laptopi Yoga 510 është fleksibil dhe rrotullohet 360°, mund të kthehet, paloset ose të qëndroj drejt, gjë që ju mundëson të përdorni laptopin në mënyra të ndryshme, ashtu siç ju përshtatet, si tablet apo fletore.

Pamjet shfaqen me rezolucion 1920 x 1080 HD dhe Full HD, të cilat mund të shihen nga të gjitha këndet falë teknologjisë IPS. Poashtu lidhet lehtë dhe shpejtë me internet përmes teknologjisë së fundit të Wi-Fi ac e cila është tri herë me e shpejtë se standardet 801.2 n. Kurse altoparlantet Herman ofrojnë zë të fuqishëm, vibrues dhe real, përmes së cilëve do të ju duket sikurse jeni në koncerte të drejtëpërdrejta. Yoga 510 ka peshë të lehtë, trashësi 22mm dhe jetëgjatësi të baterisë deri në 8.5 orë, e cila mund të mbushet me shpejtësi marramendëse për 2.5 orë.


Të dhënat teknike


 • Diagonalja e ekranit [ "]: 15.6
 • Rezolucioni i ekranit: 1920 x 1080 (Full HD)
 • Lloji i ekranit: Touchscreen
 • Lloji i procesorit: Intel Pentium (Skylake)
 • Modeli i procesorit: 4405 (2.1GHz)
 • Sistemi operativ: Windows 10 Home
 • Memoria e brendshme [GB]: 500
 • Sistemi operativ: Windows Home


Procesori
 • Lloji i procesorit: Intel Pentium (Skylake)
 • Modeli: 4405 (2.1GHz)
 • Numri i bërthamave të procesorit: 2

Ekrani/Grafika


 • Lloji i ekranit: Touchscreen
 • Rezolucioni i ekranit: 1920 x 1080 (Full HD)
 • Diagonalja e ekranit [ "]: 15.6
 • Kartela grafike: Intel HD Graphics

Disku optik/Hard disku


 • Disk optik: Jo
 • Lloji i hard diskut: Hybrid (SSHD)
 • Numri i hard disqeve: 1
 • Rotullimet e diskut për minutë (RPM): 5400
 • Memoria e brendshme [GB]: 500

Memoria operative


 • Lloji i memories: DDR4 SODIMM
 • Frekuenca e memories [MHz]: 2133
 • Madhësia e memories [GB]: 4

Lidhja me rrjet


 • Bluetooth: Po
 • Lloji i kartës së rrjetit: Glan, WLAN
 • Standardet Wi-Fi: a, c, b, g, n

Portet hyrëse


 • HDMI: Po
 • Numri i porteve USB 2.0: 1
 • Numri i porteve USB 3.0: 2

Karakteristikat fizike dhe ngjyra


 • Ngjyra: E zezë
 • Lartësia [mm]: 21.4
 • Gjerësia [mm]: 378
 • Trashësia [mm]: 253
 • Pesha [kg]: 2.08

Tastiera


 • Taste numerike: Po
 • Tastiera me dritë: Po
 • Lloji i tastierës: QWERTZ me disa simbole çeke shtesë si ěščřž

Më shumë informacion


Prodhuesi: Lenovo

Garancioni nga prodhuesi: 12 Muaj


Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Shiko produkte të tjera