MicroSD Kingston 32GB SDHC Class 10 UHS-I + SD Adapter

19.50
179361
I padisponueshëm

Në çmim është e përfshirë TVSH

Micro Kingston 32Gb SDHC class 10 UHS-1:

 • Micro SDHC
 • Adapter SD
 • Kapacitet 32GB
 • Shpejtësi shkrimi UHS-I 10MB/s
 • Shpejtësi leximi UHS-I 45MB/s
 • Rezistent ndaj rrezeve X, ujit, dridhjeve dhe temperaturave të larta

Shpërndaje

Ruaj të dhënat tuaja edhe në kushte ekstreme!


Karta e memories Kingston microSDHC/microSDXC e klasës 10 UHS-I me seri SDC 10G2 mund të përdoret me celularë të mençur, tablet, kamerë portative, laptop dhe kompjuter.


Kjo kartë ka kapacitet 32GB në të cilën shpejtësia e të dhënave është e bazuar në klasën e 10-të dhe në standardin UHS-I, të cilët ofrojnë tranferimin e të dhënave me shpejtësi prej 10MB/s për shkrimin e tyre dhe 45MB/s për leximin e tyre.


Micro Kingston mundëson inçizimin e imazheve me kualitet Full HD dhe është e përshtatshme për përdorim të përditshem, si dhe në ambiente me kushte ekstreme. Kjo seri është e dizajnuar që të durojë rrezatime nga rrezet x, dridhje të paparashikuara dhe temperaturat nga -25°C deri në 85°C, poashtu është edhe rezistente ndaj ujit (falë teknologjisë së standardit IPX7).


Në pako përfshihet:


 • Karta e memories Kingston 32GB
 • Adapter SD me madhësi standarde

Të dhënat teknike


 • Kapaciteti [GB]: 32
 • Lloji i kartës: microSD
 • Klasa: 10
 • UHS-I: Klasa I
 • Lloji i shpejtësisë: Klasa10 UHS-I U1
 • Shpejtësia e leximit e të dhënave: 45MB/s
 • Shpejtësia e shkrimit e të dhënave: 10MB/s
 • Sistemi i fajlleve: FAT32 (microSDHC 8GB - 32GB); exFAT(microSDXC 64GB - 128GB)
 • Temperatura operuese: -25°C deri në 85°C
 • Temperatura e ruajtjes: -40°C deri në 85°C
 • Voltazhi: 3.3V

Të dhëna shtesë


 • Prodhuesi: Kingston
 • Garancioni nga prodhuesi: 2 viteAsnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Shiko produkte të tjera