USB Memorie SanDisc 3.0 16 GB + Micro USB 2.0 Për paisje Android

14.50
195829
19 artikuj
+

Në çmim është e përfshirë TVSH


SanDisk Ultra Dual me:

 • Kapacitet 16GB
 • Funksione OTG
 • Lidhës microUSB
 • USB 3.0
 • Shpejtësi deri në 130MB/s

Shto në shportë

Shpërndaje

Transfero, ruaj dhe menaxho të dhënat tua me SanDisk Ultra Dual!

SanDisk Ultra Dual është pajisje që bën transferimin dhe shpërndarjen e të dhënave tuaja nga celulari dhe tableti juaj në kompjuterët apo pajisjet tjera Android. SanDisk ka kapacitet prej 16GB; hapësirë në të cilën mund të ruani çfardo të dhëne, të çfardo formati, dhe transferoni ato me shpejtësi maksimale deri në 130MB/s.

Flash disku mund të përdoret me sistemet operuese Windows Vista, Windows 7, Windows 8, Mac OS 10.6 dhe verzionet e tyre më të reja, si dhe në temperatura prej 0 °C deri në 45° C, kurse në kushte ekstreme prej -10 ° C deri 70 ° C. Lidhja e SanDisk me pajisjet Android dhe kompjuterë bëhet përmes kabllos së microUSB-së dhe lidhësit USB 3.0 (i cili mund të përdoret edhe me portet USB 2.0).

Veçantia e kësaj pajisje është edhe aplikacioni SanDisk Memory Zone që lehtësisht shkarkohet nga Google Play. Ky aplikacion mundëson monitorimin e memories së mbetur, menaxhimin, organizimin dhe ruajtjen e të dhënave përmes celularit tuaj.

Të dhënat teknike


 • Teknologjia: microUSB 2.0, USB3.0
 • Kapacitet [GB]: 16
 • Shpejtësia e leximit e të dhënave [MB/s]: 130

Funksionet


 • OTG (On-The-Go): Po
 • Lidhës USB i palosshëm: Po

Përmasat


 • Gjerësia [mm]: 19.8
 • Lartësia [mm]: 11
 • Trashësia [mm]: 36.6

Të dhëna shtesë


 • Prodhuesi: SanDisk
 • Garancioni nga prodhuesi: 2 vite

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Shiko produkte të tjera