Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Laptop ASUS TUF Gaming (FX505DV-AL010T), 15.6 ", AMD Ryzen 7, 8GB RAM, 512GB SSD, NVIDIA GeForce RTX 2060, i zi

Kodi i produktit:
272472
Bateri:
3-qelizore, 48Wh
Numri i porteve USB-A 3.03.13.2 Gen 1:
2
Lloji i SSD:
M.2 PCIe/NVMe (slot)
Memorie e brendshme GB:
512
Modeli i procesorit:
3750H (2.3/4GHz 4 bërthama / 8 threads)

Si të porosisim në Gjirafa50?

1,299.50 
Ju kurseni : 300.00   (23%)
999.50 € * Përfshirë TVSH-në
23% Zbritje Risi
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 83.29 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Shënim: Tastiera te pjesa numerike ka disa simbole çeke. Ndërsa, Microsoft Office është në verzion provues ose nuk është i instaluar fare. Përjetoni lojëra dhe multimedia të shkëlqyera me laptopin e lojërave ASUS TUF Gaming FX705DV. Bën përshtypje me modelimin, performancën dhe qëndrueshmërinë dhe mund të kënaqë pasionin tuaj për lojëra. Performanca themelore e TUF Gaming FX505DV është dorëzuar nga procesorët më të fundit AMD në kombinim me kartelën grafike të lojërave NVIDIA GeForce RTX 2060. Përjetoni imazhe të qarta me ngjyra të përsosura falë teknologjive inovative të ASUS workshop dhe paneleve të përdorura Full HD me kënde të gjera të shikimit, plus një shtresë kundër shkëlqimit. Konfigurimet FX505DV janë në dispozicion me ekranet 60 Hz, 120 Hz ose 144 Hz. Teknologjia e ftohjes HyperCool kombinon sistemin e pastruar të vetë-pastrimit ADC për të parandaluar bllokimin e krahëve të nxehtësisë me një funksion të rregullueshëm Fan Overboost për një ekuilibër të përsosur midis performancës së ventilatorëve dhe niveleve të zhurmës. Sistemi i ftohjes përdorë gypat e nxehtësisë dhe një ventilator të dyfishtë për të ftohur CPU dhe GPU në mënyrë të pavarur. Ky model ASUS TUF Gaming FX505DV përdorë një procesor 4-bërthamësh AMD Ryzen 7 3750H që funksionon me frekuencë 2.3 GHz ose deri në 4 GHz në modalitetin turbo dhe përmban teknologjinë SMT për multitasking më të qetë me aftësinë për të përpunuar deri në 2 procese në të njëjtën kohë për bazë. Plotësohet nga 8 GB memorie DDR4 (1 modul / 2 slote). Të dhënat e imazhit për ekranin 15.6 " IPS Full HD (1920 x 1080 piksel, 120Hz, 250nit, 45% të NTSC) sigurohen nga kartela grafike NVIDIA GeForce RTX 2060 me 6 GB memorie GDDR6. Për një sistem, aplikacionet dhe të dhënat e përdoruesit është i gatshëm hard disku 512 GB SSD M.2 PCIe NVMe (+ një slot i lirë 2.5"). Disk optik nuk është i përfshirë. Komunikimi përfshin një gamë të ndërfaqeve duke përfshirë wireless Wi-Fi ac ose Bluetooth 5.0 dhe Gigabit Ethernet me kabllo. Të pranishme janë 3 porte USB (2x 3.0 / 3.1 / 3.2 Gen 1, 1x 2.0), kamera HD, HDMI, lidhësi i kombinuar audio dhe tastiera me ndriçim RGB. Laptopi mundësohet nga bateria 48 Wh dhe vjen me sistemin operativ Windows 10 Home.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Bateri:
3-qelizore, 48Wh
Besueshmëria:
100 %
Bluetooth:
V5.0
Diagonalja e ekranit:
15.6
Drive optik:
Jo
EAN:
4718017479806
Frekuenca e memories MHz:
2400
Frekuencë Hz:
120
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjenerata e procesorit:
Picasso - gjenerata e 8-të
HDMI:
Kapaciteti i memories GB:
8
Kapaciteti i memories grafike MB:
6144
Kapaciteti i SSD-së GB:
512
Kartë grafike:
NVIDIA GeForce RTX 2060
Kodi:
FX505DV-AL010T
Lansuar:
11. 10. 2019
Lloj i kartës së rrjetit:
Glan, WLAN
Lloji i ekranit:
IPS
Lloji i hard diskut:
SSD
Lloji i memories:
DDR4 SODIMM (slot)
Lloji i procesorit:
AMD Ryzen 7
Lloji i SSD:
M.2 PCIe/NVMe (slot)
Memorie e brendshme GB:
512
Modeli i procesorit:
3750H (2.3/4GHz 4 bërthama / 8 threads)
Ngjyra:
Zezë
Ngjyrë e pasme:
RGB
Numri i hard disqeve :
1
Numri i porteve USB-A 2.0:
1
Numri i porteve USB-A 3.03.13.2 Gen 1:
2
Prodhuesi:
ASUS
Rezolucioni i ekranit:
1920 x 1080 (Full HD)
RJ-45:
Sipërfaqja e ekranit:
E pashkëlqyeshme
Sistemi operativ:
Windows 10 Home
Slot për memorie:
2 (1 i lirë)
Standardet Wi-Fi:
A/b/g/n/ac
Tastier me ndriçim:
Ueb-i i prodhuesit:
Asus.com

Bashkangjitja Laptop ASUS TUF Gaming (FX505DV-AL010T) edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE