Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Laptop Lenovo Legion Y740-15ICHg, Intel Core i7, 16GB RAM, 256GB SSD, 15.6", NVIDIA GeForce RTX 2060, i zi

Kodi i produktit:
253156
Bateri:
3-qelizore, 57Wh
RJ-45:
Modeli i procesorit:
8750H(2.2/4.1GHz 6 bërthama/12 threads)
Ngjyra:
Zezë
Ngjyrë e pasme:
RGB

Si të porosisim në Gjirafa50?

1,594.50 
Ju kurseni : 176.00   (11%)
1418.50 € * Përfshirë TVSH-në
11% Zbritje
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 118.21 € në muaj
Shto në listen e dëshirave
  • Përshkrimi
  • Detajet
  • Vlerësimet
  • Të ngjashme

Përshkrimi i produktit

Shënim: Tastiera te pjesa numerike ka disa simbole çeke. Ndërsa, Microsoft Office është në verzion provues ose nuk është i instaluar fare.

Përjeto shpejtësinë e teknologjisë së fundit përmes Laptopit Lenovo Legion Y750, i cili vjen me dizajn elegant dhe super performanca që i plotëson nevojat e çdo përdoruesi. Kjo pajisje arrin performanca shumë të larta sepse ka procesorin Intel Core i7-8750H gjashtë bërthamësh që operon në rangun e frekuencave prej 2.2 GHz deri në 4.1 GHz përmes platformës TurboBoost si dhe ka 16GB RAM memorie të llojit DDR4.

Pjesët përbërëse të këtij laptopi përfshijnë ekranin IPS Ultra HD prej 15.6'' me rezolucion 1920 x 1080 pikselë që mbështetet nga kartela grafike NVIDIA GeForce RTX 2060 me 6 GB memorie të tipit GDDR6. Kjo pajisje ka hapësirë për ruajtjen e të dhënave prej 1TB HDD ndërsa i mungon lexuesi optik i DVD / CD-ve. Gjithashtu, ky laptop ka teknologjitë: Wi-Fi, Bluetooth 4.1, Gigabit Ethernet si dhe është i pajisur me portet 2x USB 3.0 / 3.1 Gen 1, USB 3.1 Gen 2 and USB-C 3.1 Gen 2 / Thunderbolt 3, portin HDMI, DisplayPort, audio port, lexuesin e kartelave memorike, si dhe kamerë HD, dhe tastierë me ndriçim RBG. Laptopi operon përmes sistemit operativ Windows 10 Home dhe vjen me përmasa 22.45 x 361.42 x 267mm dhe peshë 2.2 kg.

Vlerësimet

Dergesa eshte bere brenda 18 oreve, produkti eshte perfekt i ri ne pakete dhe ne gjendje perfekte. Flm gjirafa, kjo ishte blerja ime e pare, mirepo jo edhe e fundit :)
Shkruaj koment

Detajet teknike

Bateri:
3-qelizore, 57Wh
Bluetooth:
V4.1
Diagonalja e ekranit:
15.6
Drive optik:
Jo
EAN:
1414141414252525
Frekuenca e memories MHz:
2 050
Frekuencë Hz:
144
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjenerata e procesorit:
Coffee Lake - gjenerata e 8-të
Gjerësia mm:
412,6
HDMI:
Jetëgjatësia maksimale e baterisë h:
5
Kapaciteti i HDD-së GB:
1000
Kapaciteti i memories GB:
16+
Kapaciteti i memories grafike MB:
6144
Kapaciteti i SSD-së GB:
256
Kartë grafike:
NVIDIA GeForce RTX 2060
Kodi:
81HE0073CK
Lansuar:
31. 1. 2019
Lartësia mm:
24,05
Lloj i kartës së rrjetit:
Glan, WLAN
Lloji i ekranit:
IPS
Lloji i hard diskut:
HDD, SSD
Lloji i memories:
DDR4 SODIMM (slot)
Lloji i procesorit:
Intel Core i7
Lloji i SSD:
M.2 PCIe/NVMe (slot)
Mini DisplayPort:
Modeli i procesorit:
8750H(2.2/4.1GHz 6 bërthama/12 threads)
Ngjyra:
Zezë
Ngjyrë e pasme:
RGB
Numri i hard disqeve :
2
Numri i porteve USB-A 3.0 3.1 Gen 1:
2
Numri i porteve USB-A 3.1 Gen 2:
1
Pesha kg:
2,9
Prodhuesi:
Lenovo
Rezolucioni i ekranit:
1920 x 1080 (Full HD)
RJ-45:
Rotullimet e hard diskut rpm:
7 200
Sipërfaqja e ekranit:
E pashkëlqyeshme
Sistemi operativ:
Windows 10 Home
Slot për memorie:
2 (0 të lirë)
Standardet Wi-Fi:
A/b/g/n/ac
Tastier me ndriçim:
Tastierë numerike:
Thunderbolt:
Trashësia mm:
304,9
USB-C:
VR Ready:

Bashkangjitja Laptop Lenovo Legion Y740-15ICHg edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE