Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Procesor Intel Core i5 9400F

Kodi i produktit:
863088CK
Besueshmëria:
100 %
Numri i lidhjeve threads:
6
Teknologjia nm:
14
TDP-ja maksimale Thermal Design Power W:
65
Prodhuesi i procesorit:
Intel

Si të porosisim në Gjirafa50?

174.50 € * Përfshirë TVSH-në
Vetëm 1
Disponueshmëria:
1 artikull
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 14.54 € në muaj
+
E dua me GjirafaFLEX

GjirafaFLEX është shërbim shtesë që ne e ofrojmë si zgjidhje të shpejtë nëse keni defekt me produktin brenda periudhës 1 vjeçare të garancionit. Do të thotë, ose merrni produkt të ri ose merrni kredit në Gjirafa50 për vlerën e produktit. Pa pasur nevojë për pritje tek serviset e autorizuara, GjirafaFLEX ju mundëson zgjidhje aty për aty.

*Defektet përfshijnë vetëm ato fabrike, dhe jo dëmet fizike që mund të i shkaktohen produktit.

Shto në listen e dëshirave
  • Përshkrimi
  • Detajet
  • Vlerësimet
  • Të ngjashme

Përshkrimi i produktit

Kompania Intel prezanton procesorë të rinj të gjeneratës së nëntë. Nëse jeni një lojtar që kërkon një eksperiencë fantastike të lojrave me shumë performancë për një transmetim të qetë dhe regjistrim të pandërprerë të momenteve më të rëndësishme, ose një krijues i përmbajtjes që dëshiron të shpenzojë më pak kohë duke pritur krijimin dhe ndarjen, kjo gjeneratë e re e provesorëve është gati për të. Versioni F nuk është i pajisur me një bazë grafike.

Turbo Boost 2.0

Ky procesor ka një teknologji të njohur si Turbo Boost 2.0. Kjo shpejton performancën e procesorit dhe grafikëve në ngarkesën maksimale. Automatikisht lejon që bërthamat e procesorit të funksionojnë më shpejt sesa në frekuencën e funksionimit kur veprojnë nën kufijtë e rrymës dhe temperaturës. Nëse procesori hyn ose jo në procesorin e Turbo Boost varet nga ngarkesa e tij dhe ambienti i funksionimit.

Smart Cache

Përmirësoni efikasitetin me teknologjinë Intel Smart Cache. Të gjitha kernelet tani kanë qasje në të gjithë nivelin e fundit të cache. Ata mund të ngarkojnë të dhënat para se të marrin komanda. Smart Cache gjithashtu ofron një veçori të re të kursimit të energjisë që shpërndan në mënyrë dinamike memorien në varësi të kërkesës ose gjatë periudhave të pasivitetit. Kjo siguron që aplikacionet tuaja të vazhdojnë me kërkesat.

Është një procesor jashtëzakonisht i fuqishëm i brezit të 9-të të Coffee Lake Refresh i dizajnuar për LGA 1151 socket. Ofron 6 bërthama fizike (6 threads). Frekuenca e tij është 2.9 GHz dhe mund të shkojë deri në 4.1 GHz në modalitetin Turbo. Ai ofron një 9 MB SmartCache buffer dhe një proces prodhimi 14nm është përdorur për ta krijuar atë. Mbështet memorien deri në 2666 MHz DDR4. Sigurisht që ka mbështetje për PCI-Express 3.0. TDP e deklaruar nga prodhuesi është 65W.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Besueshmëria:
100 %
EAN:
321321321321321321
Emri i kodit:
Coffee Lake Refresh
Frekuenca Bus MHz:
8 000
Frekuenca operuese MHz:
2900
Frekuenca Turbo MHz:
4100
Garancioni nga prodhuesi:
1 vjet
Gjenerata e procesorit:
Intel - gjenerata e 9-të
Kapaciteti i memories cache L3 KB total:
9 216
Kodi:
BX80684I59400F
Lansuar:
16. 1. 2019
Numri i bërthamave të procesorit:
6
Numri i lidhjeve threads:
6
Numri i modelit:
Core i5
Pajisje speciale:
Automatic overlocking
PassMark:
12 569
Prizë:
Socket 1151
Prodhuesi:
Intel
Prodhuesi i procesorit:
Intel
TDP-ja maksimale Thermal Design Power W:
65
Teknologjia nm:
14
Ueb-i i prodhuesit:
Intel.com
Vendi i origjinës:
United Kingdom

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE