Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Celular Samsung Galaxy Note 20 Ultra, 8GB RAM, 256GB, e bardhë mistike

Kodi i produktit:
642824smg
Altoparlantë:
Ngjyra:
E bardhë mistike (Mystic White)
Veçori të kamerës së përparme:
Thirrje DUAL, Auto-HDR
Veçori të kamerës së pasme:
Blic LED, auto-HDR, panaroma
USB:
USB - C 3.2

Si të porosisim në Gjirafa50?

1288.50 € * Përfshirë TVSH-në
Vetëm 1
Disponueshmëria:
1 artikull
Paguaj me:
 
deri në 6 këste pa kamatë për vetëm 214.75 € në muaj
+
E dua me GjirafaFLEX

GjirafaFLEX është shërbim shtesë që ne e ofrojmë si zgjidhje të shpejtë nëse keni defekt me produktin brenda periudhës 1 vjeçare të garancionit. Do të thotë, ose merrni produkt të ri ose merrni kredit në Gjirafa50 për vlerën e produktit. Pa pasur nevojë për pritje tek serviset e autorizuara, GjirafaFLEX ju mundëson zgjidhje aty për aty.

*Defektet përfshijnë vetëm ato fabrike, dhe jo dëmet fizike që mund të i shkaktohen produktit.

Shto në listen e dëshirave
  • Përshkrimi
  • Detajet
  • Vlerësimet
  • Të ngjashme

Përshkrimi i produktit

Ky është Galaxy Note20 Ultra!
I pari që gërsheton stilusin me një telefon, Note futi një botë të re në xhepin tuaj. Ndërsa përballemi me një normalitet të ri, jeta kërkon një lloj të ri pajisjeje. Nuk është smartfon si çdo smartfon. Është një suitë kompjuterike në xhepin tuaj. Është loja e nivelit të ardhshëm në celular. Është një kamerë 8K e nivelit profesionist dhe një suitë redaktimi. Është telefoni i fuqishëm që ndryshon përgjithmonë mënyrën se si punoni dhe luani.


Dizajni

Po aq i bukur sa edhe i fuqishëm


Gjysma e sipërme e Galaxy Note20 Ultra në E bardhë mistike e parë nga pjesa e pasme me S Pen të ngjashëm që mbështetet tek ajo.


Ngjyrat

Një sërë nuancash mistike mahnitëse që i japin një përkufizim të ri punës dhe lojës.

Dizajni minimalist ka një trup metali të ngritur nga detajet e këndshme dhe ngjyrat transhendente dhe xhami rezistent Corning® Gorilla® Glass Victus™ — xhami më i fortë që ka pasur ndonjëherë ndonjë smartfon. Çdo Galaxy Note20 Ultra plotësohet nga një S Pen i ngjashëm.


Ekrani

Ky model është prodhuar për sofistikim që është jashtëzakonisht komod në dorën tuaj. Ekranin 6,9” në Galaxy Note20 Ultra ju jep një kanavacë të gjerë për punën dhe një ekran masiv për lojën.Dyfishi i shpejtësisë së rifreskimit për një pamje jashtëzakonisht të pandërprerë.Puna

Një kompjuter në xhepin tuaj

Kthejini shënimet në tekst më pas tekstin në PowerPoint me lehtësi të mahnitshme.


Shkrime me Samsung Note

Nga shkarravinat jashtë vijave te shkrimi i drejtë i dorës me një trokitje

Me një trokitje të S Pen, shkrimi juaj i dorës korrigjohet nëse shkruani në kënd, duke i mbajtur shënimet të lexueshme dhe të organizuara. Madje mund ta transformojë në tekst që mund ta kopjoni dhe ta ngjisni. Më pas eksportojini shënimet si PPT ose skedar Word për ndarje të lehtë.


Sinkronizimi me Samsung Note

Ruani dhe sinkronizoni automatikisht të gjitha shënimet tuaja nëpër celular, tablet dhe kompjuter. Telefoni juaj dhe kompjuteri punojnë së bashku pa ndërprerje.
Sinkronizoje me Microsoft OneNote

Tani Samsung Notes sinkronizohet me OneNote në kompjuterin dhe Outlook-un tuaj.

Kjo përvojë jashtëzakonisht inteligjente ju lejon të bëni shumë më tepër. Atë që shkruani në Samsung Notes kalon automatikisht në OneNote në kompjuter. *Shërbimi do të jetë në dispozicion nga nëntori 2020 në OneNote, OneNote për ueb dhe OneNote për Windows 10. *Shërbimi do të jetë në dispozicion nga nëntori 2020 në Outlook për ueb.Çlironi aplikacionet për celular në kompjuterin tuaj

Mbani nën kontroll çdo ekran. Hapni disa aplikacione direkt në kompjuter përmes menusë Start ose Taskbar. Shijoni më të mirën e furnizimeve tuaja të medias sociale, lidhuni me miqtë, dhe madje porosisni darkë, është shumë e shpejtë kur keni aplikacionet.

*Përdoruesit duhet të lidhin pajisjen e tyre Galaxy me kompjuterin Windows përmes Link to Windows në telefon dhe aplikacionin Your Phone në kompjuterin e tyre dhe të ndjekin hapat e konfigurimit, duke përfshirë identifikimin në të njëjtën llogari Microsoft. Link to Windows është i ngarkuar paraprakisht në pajisje të caktuara Galaxy. Your Phone kërkon përditësimin më të fundit të Windows 10 në kompjuter. Pajisja Galaxy duhet të jetë e ndezur dhe e lidhur me të njëjtin rrjet Wi-Fi si kompjuteri. *Disa aplikacione për celular mund të kufizojnë përmbajtjen që do të ndahet në ekranet e tjera ose mund të kërkojnë një ekran me prekje për të bashkëvepruar me to. *Aftësia për të hapur disa aplikacione njëherësh do të jetë e disponueshme në fund të këtij viti.Luaj

Kjo nuk është thjesht lojë për celular. Kjo është lojë Xbox.

XBOX GAME PASS ULTIMATE

Luani mbi 100 lojëra Xbox në Galaxy Luani mbi 100 lojëra Xbox në celularin ose tabletin tuaj të përputhshëm nga reja kompjuterike me Xbox Game Pass Ultimate. Identifikohuni në llogarinë e Microsoft përmes aplikacionit Xbox Game Pass për të shijuar titujt e rinj të Xbox Game Studios. Luani ku dhe kur të doni, gjithçka nga reja kompjuterike. *Xbox Game Pass Ultimate do të jetë e disponueshme nga 15 shtatori 2020. *Mund të nevojitet kontrolluesi për të luajtur disa lojëra nga Xbox Game Pass Ultimate. Kontrolluesi shitet veç. *E disponueshme në tregje të caktuara. Kontaktoni me operatorin tuaj celular për disponueshmërinë dhe detajet. *Shpejtësitë e transmetimit mund të variojnë sipas ofruesit të shërbimit, lidhjes me serverin dhe faktorëve të tjerë. *Kërkohet anëtarësimi në Xbox Game Pass.Wi-Fi Optimizer e çon lojën tuaj në nivele krejtësisht të reja!

Shpejtësi të dhënash HyperFast, me performancë që rivalizon.

Procesori inteligjent i fuqishëm brenda Galaxy Note20 Ultra sigurohet që shkarkimet dhe transmetimet të ndodhin me shpejtësi. Kur jeni pranë një pike aksesi, Wi-Fi 6 ju lidh me shpejtësi dhe në mënyrë të sigurt, ndërsa Wi-Fi Optimizer ofron vonesë të ulët për lojëra dhe video-telefonata të pandërprera.Me të gjitha mjetet më të mira të fotografëve, videografëve dhe editorëve profesionistë
Video e nivelit profesionist

Video 8K ju jep një filmim të qartë me detaje të pabesueshme dhe kontrollet e nivelit profesionist ju japin fuqi krijuese në kohë reale në mënyrë që të mund ta modifikoni në kamera. Regjistroni aksionin super të pandërprerë në 120fps, ose izoloni zërat me një mikrofon me Bluetooth. Më pas shtoni detajet përfundimtare duke modifikuar videot direkt në telefon. *Imazh i simuluar për qëllime ilustruese. UI aktuale mund të jetë e ndryshme.SAMSUNG DEX

Shikoni këtu, luani këtu, gjithçka njëkohësisht

Samsung DeX është përditësuar me një mënyrë të re për të konfiguruar një ekran të dytë që zgjeron atë që mund të bëni në një ekran edhe më të madh. Lidhuni me një monitor ose televizor dhe aksesoni aplikacionin Gallery nga telefoni përmes një DeX UI të dedikuar — dhe sërish do të jeni në gjendje të përdorni telefonin.


Performanca

Energjia më e lartë ndonjëherë në Galaxy Note

Një karikim i plotë në mëngjes zgjat deri natën vonë

Galaxy Note20 Ultra është i pajisur me bateri inteligjente 4500 mAh që e përdorin energjinë në mënyrë efikase, në mënyrë që ato të zgjasin gjatë gjithë ditës së punës dhe argëtimit tuaj natën vonë. Tani, nuk keni thjesht teknologjinë e klasit botëror në duart tuaja, por keni edhe energjinë që do të mbajë atë në punë për shumë kohë.


NDARJA ME LEHTËSI

Fuqia e afërsisë

Teknologjia e avancuar e ndërgjegjësimit spacial ofron saktësi më të lartë dhe një përvojë më intuitive, duke e bërë më të thjeshtë dhe më të shpejtë ndarjen e fotografive dhe videove me shokët. Point to Share ju lejon që thjesht ta drejtoni telefonin ndaj një shoku për të ndarë skedarët.19 *Disponueshmëria UWB mund të variojë sipas vendit.
Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Altoparlantë:
Bateria:
E palëvizshme, Li-Ion, 4500mAh
Bluetooth:
5.1, A2DP, LE, aptX
Chipset:
Exynos 990 (7 nm+)
Diagonalja e ekranit ["]:
6.9
EAN:
8806090788741
GPS:
Po, me with A-GPS, GLONASS, BDS, GALILEO
GPU:
Mali-G77 MP11
Incizime me kamerë të pasme:
[email protected], [email protected]/60fps, [email protected]/60/240fps, [email protected], HDR10+, stereo sound rec., gyro-EIS & OIS
Incizime me kamerë të përparme:
Kamera e pasme:
Triple: 108 MP, f/1.8, 26mm (wide), 1/1.33", 0.8µm, PDAF, Laser AF, OIS 12 MP, f/3.0, 103mm (periscope telephoto), 1.0µm, PDAF, OIS, 5x optical zoom, 50x hybrid zoom 12 MP, f/2.2, 13mm (ultrawide), 1/
Kamera e përparme:
10 MP, f/2.2, 26mm (wide), 1/3.2", 1.22µm, Dual Pixel PDAF
Kapaciteti i brendshëm GB:
256
Kapaciteti i memories RAM GB:
8
Karikim i shpejtë:
Po, 45W, 50% në 30 min
Lansimi:
5.8.2020
Lloji i ekranit:
Dynamic AMOLED, 16M ngjyra
NFC:
Ngjyra:
E bardhë mistike (Mystic White)
Përbërja:
Xhami i përparëm (Gorilla Glass 7), xhami i pasëm (Gorilla Glass 7), kornizë alumini
Përmasat mm:
164.8 x 77.2 x 8.1 mm
Procesori:
Exynos 990 (7 nm+)
Prodhuesi:
Samsung
Rezistencë ndaj ujit dhe pluhurit:
IP68 (deri ne 1.5m për 30min)
Rezolucioni:
1440 x 3200 piksel, 20:9 ratio (densiteti ~508 ppi)
Samsung Pay:
Visa, MasterCard
Senzor:
Lexues për shenja të gishtërinjëve, akselometër, gjiro, i afërsisë, busull, barometër
SIM:
Një SIM kartelë (Nano SIM ose eSIM) apo Dual SIM (Nano SIM, dual stand-by)
Sistemi operativ:
Android 10, One UI 2.1
Slot për kartë të memories:
MicroSDXC (e ndarë me slotin e SIM kartës)
USB:
USB - C 3.2
Veçori të kamerës së pasme:
Blic LED, auto-HDR, panaroma
Veçori të kamerës së përparme:
Thirrje DUAL, Auto-HDR
WLAN:
Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6, dual-band, Wi-Fi direct, hotspot
Vendi i origjinës:
Korea (the Republic of)

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE