Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Server WD My Cloud PR4100, 32 TB

Kodi i produktit:
202810
EAN:
718037846088
Numri i porteve Ethernet:
2
Ueb-i i prodhuesit:
Wdc.com
RAID:
Prodhuesi:
Western Digital

Si të porosisim në Gjirafa50?

1928.50 € * Përfshirë TVSH-në
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 160.71 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Serveri WD My Cloud Pro PR4100 përbëhet prej katër HDD me kapacitet prej 8 TB, që lejon rikthimin dhe shpërndarjen e të dhënave në mënyrë efiçiente. Gjithashtu mundëson lidhjen e një routerit ë jashtëm, që përkrah DLNA, UPnP apo përkrah teknologjinë Plex. Të dhënat mund të arrihen, ndryshohen dhe shpërndahen nga kudo përmes sajtit MyCloud.com. Falë softuerit Plex Media Server, ju mund të dërgoni të dhëna në pajisje të tjera me shpejtësi marramendëse. Përmban procesorin Intel Pentium N3710 katër bërthamësh me kapacitet prej 4 GB RAM. Për mbrojtjen e të dhënave ofrohen RAID, mbrojtja me anë të fjalëkalimit dhe enkriptimi AES 256-bit. Falë softuerit SmartWare Pro, ju mund ti riktheni të dhënat e humbura apo të fshira aksidentalisht. Aplikacioni Time Machine ofron të njëjtin funksion tek përdoruesit e Mac. Posedon dy porte për USB dhe një port për Gigabit Ethernet, ku ju mundëson lidhjen e rrjetit. Ka kapacitet prej 32 TB

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

EAN:
718037846088
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjatësia [mm]:
232
Gjerësia [mm]:
170
Kapaciteti i HDD-së:
3.5-SATA
Kapaciteti i HDD-së (total) [GB]:
32 000
Kodi i prodhuesit:
WDBNFA0320KBK-EESN
Lansuar:
22 Nëntor 2016
Lartësia [mm]:
192
Lloji:
Tavolinë
Numri i hard disqeve :
4
Numri i porteve Ethernet:
2
Numri i porteve USB-A 3.0 / 3.1 Gen 1 :
3
Numri i sloteve HDD:
4
Për tu përdorur në:
Kompani
Përfshirë edhe HDD:
Prodhuesi:
Western Digital
RAID:
Ueb-i i prodhuesit:
Wdc.com
USB 3.0:

Bashkangjitja Server WD My Cloud PR4100 edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE