Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Apple iPhone 14 Plus, 128GB, Midnight

Kodi i produktit:
892675app
Auto fokus:
Rezolucioni i kamerës së prapme Mpx:
12+12
Modeli i procesorit:
Apple A15 Bionic
Ndriçimi ƒ:
1,5, 2,4
Ngjyra:
Midnight

Si të porosisim në Gjirafa50?

1,334.50 
Ju kurseni : 55.00   (4%)
1,279.50 € * Përfshirë TVSH-në
4% Zbritje
Vetëm 3
Disponueshmëria:
3 artikuj
Transporti:
24 orë
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 106.62 € në muaj
+
E dua me GjirafaFLEX

GjirafaFLEX është shërbim shtesë që ne e ofrojmë si zgjidhje të shpejtë nëse keni defekt me produktin brenda periudhës 1 vjeçare të garancionit. Do të thotë, ose merrni produkt të ri ose merrni kredit në Gjirafa50 për vlerën e produktit. Pa pasur nevojë për pritje tek serviset e autorizuara, GjirafaFLEX ju mundëson zgjidhje aty për aty.

*Defektet përfshijnë vetëm ato fabrike, dhe jo dëmet fizike që mund të i shkaktohen produktit.

Shto në listen e dëshirave
  • Përshkrimi
  • Detajet
  • Vlerësimet
  • Të ngjashme

Përshkrimi i produktit

Dizajni, cilësia dhe qëndrueshmëria, e gjithë kjo dhe shumë më tepër fshihen në modelin Apple iPhone 14. Imazhi i iPhone 14 ofrohet nga ekrani 6.1" OLED Super Retina XDR me mbështetje për teknologjinë True Tone, i cili përshtat ekranin me kushtet e dritës së ambientit, duke kursyer sytë tuaj. Ekrani ka rezolucion 2532x1170 piksel në 460 ppi. iPhone 14 krenohet me sistemin operativ iOS 16 dhe çipin e fuqishëm A15 Bionic. Falë këtij çifti, të gjitha aktivitetet e telefonit zhvillohen në harmoni të përsosur - shpejt dhe pa probleme. Shkarkoni skedarë, luani lojëra me shumë lojtarë, transmetoni filma - thjesht bëni gjithçka që dëshironi dhe keni nevojë pa kufi! 5G i shpejton gjërat jashtëzakonisht. iPhone 14 krenohet me një palë kamera të fuqishme që mund të kapin poza vërtet të klasit të parë në të gjitha llojet e ndriçimit të disponueshëm (madje edhe në dritë shumë të ulët). Bërja e fotografive me cilësi të lartë më pas mbështetet në mënyrë të shkëlqyer nga mundësia e shkrepjes së videove jashtëzakonisht të mprehta. Për shembull, provoni modalitetin e veprimit për video të qetë dhe të mprehta në dorë! Kamerat e pasme kanë rezolucion 12 MPx kryesore (f/1.5, stabilizim optik i imazhit) + 12 MPx ultra e gjerë (f/2.4, fusha e shikimit 120°). Kurse, ajo e përparme ka rezolucion 12 Mpx. Celulari mund të regjistroj video deri në 4K me 24/25/30/60 fps. iPhone ka një konstruksion të qëndrueshëm me një vlerësim IP68, kështu që celulari është rezistent nga spërkatje e ujit, pluhuri ose rënia. Kur flasim për ujë, nënkuptojmë mbrojtje perfekte nga zhytja e iPhone në ujë, dhe jo vetëm disa pika nga shiu. iPhone 14 është krijuar për të mbajtur me ju gjatë gjithë ditës. Dhe nëse i mungon energjia, do të jetë vetëm çështje kohe që të rikarikohet. Ka karakteristika si zmadhimi optik 2x, dixhital 5x, modaliteti i portretit, modaliteti i natës, panorama, stilet e fotografive, etj. Përveç këtyre, poashtu përfshin modaliteti i filmit, regjistrimi i videos HDR me Dolby Vision, video time-lapse me stabilizim, modaliteti i natës, etj. iPhone ka një konstruksion të qëndrueshëm me një vlerësim IP68. Celulari mbështet Wi-Fi 6, Bluetooth v5.3, Gigabit LTE, 5G, NFC me modalitetin e lexuesit. Ka veçori si Face ID, Apple Pay, Apple Card. Përfshin GPS, BeiDou, GLONASS, QZSS, Galileo, busull dixhitale, mikrolokacioni iBeacon, telefonatat me video FaceTime dhe Siri. Mbështet karikimin wireless MagSafe deri në 15 W dhe Qi deri në 7.5 W. Ka memorie të integruar 128GB. Përmasat 146.7 x 71.5 x 7.8 mm. Pesha 172 g.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Auto fokus:
Barometër:
Beidou:
Bluetooth:
Diod me ndriçim:
EAN:
194253373407
Focus PDAF:
Frekuencat e mbështetura 3G MHz:
850, 900, 1800 1900
Frekuencat e mbështetura 5G MHz:
600, 700, 800, 850, 900, 1800, 1900, 2000, 2100, 2300, 2500, 2600, 3500, 3700, 4700
Frekuencat e mbështetura GSM MHz:
850 1900, 2100
Frekuencat e mbështetura LTE MHz:
800, 900, 1800, 2100, 2600
Galileo:
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjerësia mm:
78,1
GLONASS:
GPS:
Gyroskop:
HDR:
HDR10:
Karikim pa kabllo:
Karikim të shpejtë:
Lartësia mm:
160,8
Lidhës:
Lightning
Lloji i ekranit:
OLED
Lloji i SIM kartelës:
ESIM, nano SIM
Madhësia e ekranit inç:
6.7
Mbështetje për NFC:
Memoria operuese GB:
4
Memorie e brendshme GB:
128
Modeli i procesorit:
Apple A15 Bionic
Ndriçimi ƒ:
1,5, 2,4
Ngjyra:
Midnight
Numri i bërthamave të procesorit:
6
Pesha g:
203
Prodhuesi:
Apple
Qartësia e ekranit PPI:
458
QZSS:
Rezolucioni i ekranit piksel:
2778 x 1284
Rezolucioni i kamerës së përparme Mpx:
12
Rezolucioni i kamerës së prapme Mpx:
12+12
Rezolucioni maksimal i videos:
3840 x 2160 (4K)
Senzor i afërsisë:
Senzor i dritës:
Senzor i lëvizjes:
Shkalla e mbrojtjes:
IP68
Sistemi operativ:
IOS
Slowmotion 1080p FPS:
240
Slowmotion 2160p FPS:
60
Stabilizues imazhi:
Elektronik, optik
Standardet e celularit:
5G, GSM, LTE, UMTS
Standardet Wi-Fi:
A/b/g/n/ac/ax
Trashësia mm:
7,8

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE