Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Apple iPhone 14 Plus, 256GB, Starlight

Kodi i produktit:
396986app
Auto fokus:
Rezolucioni i kamerës së prapme Mpx:
12+12
Modeli i procesorit:
Apple A15 Bionic
Ndriçimi ƒ:
1,5, 2,4
Ngjyra:
STARLIGHT

Si të porosisim në Gjirafa50?

1,488.50 € * Përfshirë TVSH-në
Disponueshmëria:
Më shumë se 10 artikuj
Transporti:
24 orë
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 124.04 € në muaj
+
E dua me GjirafaFLEX

GjirafaFLEX është shërbim shtesë që ne e ofrojmë si zgjidhje të shpejtë nëse keni defekt me produktin brenda periudhës 1 vjeçare të garancionit. Do të thotë, ose merrni produkt të ri ose merrni kredit në Gjirafa50 për vlerën e produktit. Pa pasur nevojë për pritje tek serviset e autorizuara, GjirafaFLEX ju mundëson zgjidhje aty për aty.

*Defektet përfshijnë vetëm ato fabrike, dhe jo dëmet fizike që mund të i shkaktohen produktit.

Shto në listen e dëshirave
  • Përshkrimi
  • Detajet
  • Vlerësimet
  • Të ngjashme

Përshkrimi i produktit

Dizajni, cilësia dhe qëndrueshmëria, e gjithë kjo dhe shumë më tepër fshihen në modelin Apple iPhone 14 Plus. Ekrani 6.7" OLED Super Retina XDR me mbështetje për teknologjinë True Tone, i cili përshtat ekranin me kushtet e dritës së ambientit, kujdeset për imazhin e sipërm të iPhone 14 Plus, duke ju kursyer sytë. Ekrani ka rezolucion 2778x1284 piksel në 458 ppi. iPhone 14 Plus krenohet me sistemin operativ iOS 16 dhe çipin e fuqishëm A15 Bionic. Falë këtij çifti, të gjitha aktivitetet e telefonit zhvillohen në harmoni të përsosur - shpejt dhe pa probleme. Shkarkoni skedarë, luani lojëra me shumë lojtarë, transmetoni filma - thjesht bëni gjithçka që dëshironi dhe keni nevojë pa kufi! 5G i shpejton gjërat jashtëzakonisht. iPhone 14 Plus krenohet me një palë kamera të fuqishme që mund të kapin poza vërtet të klasit të parë në të gjitha llojet e ndriçimit të disponueshëm (madje edhe në dritë shumë të ulët). Bërja e fotografive me cilësi të lartë më pas mbështetet në mënyrë të shkëlqyer nga mundësia e shkrepjes së videove jashtëzakonisht të mprehta. Për shembull, provoni modalitetin e veprimit për video të qetë dhe të mprehta në dorë! Kamerat e pasme kanë rezolucion 12 MPx kryesore (f/1.5, stabilizim optik i imazhit) + 12 MPx ultra e gjerë (f/2.4, fusha e shikimit 120°). Kurse, ajo e përparme ka rezolucion 12 Mpx. Celulari mund të regjistroj video deri në 4K me 24/25/30/60 fps. iPhone ka një konstruksion të qëndrueshëm me një vlerësim IP68, kështu që celulari është rezistent ndaj spërkatjeve të uji, pluhuri ose rënia. Kur flasim për ujë, nënkuptojmë mbrojtje perfekte nga zhytja e iPhone në ujë, dhe jo vetëm disa pika nga shiu. iPhone 14 Plus është krijuar për të mbajtur me ju gjatë gjithë ditës. Dhe nëse i mungon energjia, do të jetë vetëm çështje kohe që të rikarikohet. Ka karakteristika si zmadhimi optik 2x, dixhital 5x, modaliteti i portretit, modaliteti i natës, panorama, stilet e fotografive, etj. Përveç këtyre, poashtu përfshin modaliteti i filmit, regjistrimi i videos HDR me Dolby Vision, video time-lapse me stabilizim, modaliteti i natës, etj. Celulari mbështet Wi-Fi 6, Bluetooth v5.3, Gigabit LTE, 5G, NFC me modalitetin e lexuesit. Ka veçori si Face ID, Apple Pay, Apple Card. Përfshin GPS, BeiDou, GLONASS, QZSS, Galileo, busull dixhitale, mikrolokacioni iBeacon, telefonatat me video FaceTime dhe Siri. Mbështet karikimin wireless MagSafe deri në 15 W dhe Qi deri në 7.5 W. Ka memorie të integruar 256GB. Përmasat 160.8 x 78.1 x 7.8 mm. Pesha 203 g.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Auto fokus:
Barometër:
Beidou:
Bluetooth:
Diod me ndriçim:
EAN:
194253374787
Focus PDAF:
Frekuencat e mbështetura 3G MHz:
850, 900, 2100
Frekuencat e mbështetura 5G MHz:
600, 700, 800, 850, 900, 1800, 1900, 2000, 2100, 2300, 2500, 2600, 3500, 3700, 4700
Frekuencat e mbështetura GSM MHz:
900, 1900, 2100
Frekuencat e mbështetura LTE MHz:
800, 900, 1800, 2100, 2600
Galileo:
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjerësia [mm]:
78,1
GLONASS:
GPS:
Gyroskop:
HDR:
HDR10:
Karikim pa kabllo:
Karikim të shpejtë:
Lartësia [mm]:
160,8
Lidhës:
Lightning
Lloji i ekranit::
OLED
Lloji i SIM kartelës:
ESIM, nano SIM
Madhësia e ekranit inç:
6.7
Mbështetje për NFC:
Memoria operuese [GB]:
4
Memorie e brendshme [GB]:
256
Modeli i procesorit:
Apple A15 Bionic
Ndriçimi ƒ:
1,5, 2,4
Ngjyra:
STARLIGHT
Numri i bërthamave të procesorit:
6
Pesha [g]:
203
Prodhuesi:
Apple
Qartësia e ekranit PPI:
458
QZSS:
Rezolucioni i ekranit [piksel]:
2778 x 1284
Rezolucioni i kamerës së përparme [Mpx]:
12
Rezolucioni i kamerës së prapme Mpx:
12+12
Rezolucioni maksimal i videos:
3840 x 2160 (4K)
Senzor i afërsisë:
Senzor i dritës:
Senzor i lëvizjes:
Shkalla e mbrojtjes:
IP68
Sistemi operativ:
IOS
Slowmotion 1080p FPS:
240
Slowmotion 2160p FPS:
60
Stabilizues imazhi::
Elektronik, optik
Standardet e celularit:
5G, GSM, LTE, UMTS
Standardet Wi-Fi:
A/b/g/n/ac/ax
Trashësia [mm]:
7,8
Verzioni i Bluetooth:
5.3

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE