Puno më mençur, ec më shpejt, kariko më pak. MAC E BËN KËTË. Mëso më shumë >

Apple iPhone 14 Pro, 128GB, Space Black

Kodi i produktit:
659982app
Autofokus AF:
Rezolucioni i kamerës së përparme Mpx:
12
Mbështetje për NFC:
Memoria operuese GB:
6
Memorie e brendshme GB:
128

Si të porosisim në Gjirafa50?

1,509.00 
Ju kurseni : 130.00   (9%)
1,379.00 € * Përfshirë TVSH-në
9% Zbritje
Disponueshmëria:
Më shumë se 10 artikuj
Transporti:
24 orë
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 114.92 € në muaj
+
E dua me GjirafaFLEX

GjirafaFLEX është shërbim shtesë që ne e ofrojmë si zgjidhje të shpejtë nëse keni defekt me produktin brenda periudhës 1 vjeçare të garancionit. Do të thotë, ose merrni produkt të ri ose merrni kredit në Gjirafa50 për vlerën e produktit. Pa pasur nevojë për pritje tek serviset e autorizuara, GjirafaFLEX ju mundëson zgjidhje aty për aty.

*Defektet përfshijnë vetëm ato fabrike, dhe jo dëmet fizike që mund të i shkaktohen produktit.

Shto në listen e dëshirave
  • Përshkrimi
  • Detajet
  • Vlerësimet
  • Të ngjashme

Përshkrimi i produktit

Dizajni, qëndrueshmëria, funksionet dhe teknologjia e klasit të parë, e gjithë kjo dhe shumë më tepër fshihen në modelin Apple iPhone 14 Pro. Dynamic Island është një përvojë interaktive dhe tërheqëse e iPhone për të gjitha njoftimet, sinjalizimet dhe aktivitetet. Dynamic Island shfaq informacione të rëndësishme, ju tregon se çfarë muzike po luan, thirrjet hyrëse të FaceTime dhe më shumë, të gjitha duke mos ndërhyrë në atë që po bëni. Ekrani 6.1" OLED Super Retina XDR me mbështetje për të gjithë gamën e teknologjive kujdeset për imazhin e sipërm të iPhone 14 Pro. Mund të përmendim, për shembull, teknologjinë True Tone, e cila përshtat ekranin me kushtet e dritës së ambientit. Duke kursyer sytë tuaj. Ekrani ka rezolucion 2556x1179 piksel në 460 ppi.

Baza e iPhone 14 Pro është sistemi operativ iOS 16, ndërsa truri i tij është çipi i fuqishëm A16 Bionic. Falë këtij çifti, të gjitha aktivitetet e telefonit zhvillohen në harmoni të përsosur - shpejt dhe pa probleme.

Shkarkoni skedarë, luani lojëra me shumë lojtarë, transmetoni filma - thjesht bëni gjithçka që dëshironi dhe keni nevojë pa kufi! 5G i shpejton gjërat jashtëzakonisht.

iPhone 14 Pro krenohet me një grup të mirëkoordinuar kamerash të fuqishme. Kamera kryesore 48 MPx (f/1.78, stabilizim imazhi i gjeneratës së 2-të me zhvendosje sensori) + 12 MPx kënd ultra të gjerë (f/2.2, fusha e shikimit 120°) + 12 MPx (zoom 2x, f/1.78, stabilizim imazhi të gjeneratës së 2-të me zhvendosje sensorit) + 12 MPx (zoom 3x, f/2.8, stabilizim optik i imazhit). Celulari mund të regjsitroj video deri në 4K me 24/25/30/60 fps. Përfshin karakteristikat si modaliteti i filmit, modaliteti i veprimit, video HDR me Dolby Vision, video time-lapse me stabilizim, etj. Ka funksionet Face ID dhe Apple Pay.

iPhone ka një konstruksion të qëndrueshëm me një vlerësim IP68, kështu që telefoni nuk do të spërkatet nga uji, pluhuri ose rënia. Kur flasim për ujë, nënkuptojmë mbrojtje perfekte nga zhytja e iPhone në ujë, dhe jo vetëm disa pika nga shiu i verës.

iPhone 14 Pro është krijuar për të mbajtur me ju gjatë gjithë ditës. Dhe nëse i mungon energjia, do të jetë vetëm çështje kohe që të rikarikohet. Karikimi është wireless me mbështetje MagSafe ose Qi.

Mbështet Wi-Fi 6, Bluetooth v5.3, LTE, 5G, NFC me modalitetin e lexuesit. Prej karakteristikave të tjera, përfshin GPS me frekuencë të dyfishtë (GPS, BeiDou, GLONASS, QZSS, Galileo), busull dixhitale, mikrolokacion iBeacon, telefonatat me video FaceTime, Siri dhe tingull Dolby Atmos. Ka memorie të integruar me kapacitet 128GB. Ka konstruksion inox me Ceramic Shield në pjesën e përparme. Përmasat 147.5 x 71.5 x 7.85 mm. Pesha 206 g.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Autofokus AF:
Barometër:
Beidou:
Bluetooth:
Busull:
Diodë me ndriçim:
EAN:
194253401100
Face ID:
Focus PDAF:
Frekuenca e shfaqjes Hz:
120
Frekuencat e mbështetura 3G MHz:
850, 900, 2100
Frekuencat e mbështetura 5G MHz:
600, 700, 800, 850, 900, 1800, 1900, 2000, 2100, 2300, 2500, 2600, 3500, 3700, 4700
Frekuencat e mbështetura GSM MHz:
900, 1900, 2100
Frekuencat e mbështetura LTE MHz:
800, 900, 1800, 2100, 2600
Fuqia maksimale e karikimit me valë W:
15
Fuqia maksimale e karikimit të telit W:
20
Galileo:
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjerësia mm:
71.5
Gjiroskop:
GLONASS:
GPS:
HDR:
HDR10:
Karikim pa kabllo:
Karikim të shpejtë:
Kodi i prodhuesit:
Mpxv3sx/a
Konektor:
Lightning
Lartësia mm:
147.5
Lloji i ekranit:
OLED
Lloji i procesorit:
Apple A16 Bionic
Lloji i SIM:
ESIM, nano SIM
Madhësia e ekranit:
6,1
Mbështetje për NFC:
Memoria operuese GB:
6
Memorie e brendshme GB:
128
Modaliteti i natës:
Ndriçimi ƒ:
1,78, 2,2
Ngjyra:
Space Black
Numri i bërthamave të procesorit:
6
Pesha g:
206
Prodhuesi:
Apple
Qartësia e ekranit PPI:
460
QZSS:
Rezolucioni i ekranit piksel:
2532 x 1170
Rezolucioni i kamerës së përparme Mpx:
12
Rezolucioni i kamerës së prapme Mpx:
48+12+12
Rezolucioni maksimal i videos:
3840 x 2160 (4K)
Sensor drite:
Sensor i afërsisë:
Sensor i lëvizjes:
Shkalla e mbrojtjes:
IP68
Shkëlqimi i ekranit nit:
1000
Sistemet operative:
IOS
Slowmotion 1080p FPS:
240
Slowmotion 2160p FPS:
60
Stabilizues imazhi:
Elektronik, optik
Standardet e celularit:
5G, GSM, LTE, UMTS
Standardet e Wi-Fi:
A/b/g/n/ac/ax
Trashësia mm:
7,85
Versioni i Bluetooth:
5.3

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE