Kabllo rrjeti Lanberg PCF6A-10CC-1500-R, RJ-45, Cat.6a, 15m, e kuqe
Vlerëso
Origjina e brendit: Poland Kodi:
Përfshirë TVSH-në
-15%
Teb Bank Teb Bank
Më shumë se 10 artikuj
Koha e arritjes së produktit Prishtinë
29 maj 2026 - 30 maj 2026
Kosovë, të tjera
30 maj 2026 - 01 qershor 2026
Paguaj me transfer bankar
Lanberg PCF6A-10CC-1500-R është një kabllo e dizajnuar për lidhje rrjeti me shpejtësi të lartë dhe besueshmëri. Ajo ka një përcjellës alumini të veshur me bakër (CCA) 26 AWG, ku secili prej katër çifteve të përdredhura është i mbrojtur individualisht me fletë alumini dhe gjithashtu mbrohet nga një gërshetim alumini-magnezi. Kjo mbrojtje me dy shtresa siguron ndërhyrje minimale elektromagnetike dhe biseda të kryqëzuara, duke mundësuar transmetim të dhënash deri në 10 Gbps në frekuenca deri në 500 MHz. Mbështjellësi i jashtëm Low Smoke Zero Halogen (LSZH) i kabllos, me një diametër prej 6.0 mm, siguron mbrojtje shtesë duke zvogëluar emetimet toksike në rast zjarri. Ngjyra e saj e kuqe RAL3017 e bën më të lehtë identifikimin brenda konfigurimeve komplekse të rrjetit. Kjo kabllo është në përputhje me standardet ANSI/TIA/EIA-568-B dhe ISO/IEC 11801 Class Ea, duke e bërë atë të përshtatshme për mjedise rrjeti profesionale dhe shtëpiake. Çdo skaj është i pajisur me lidhës mashkull RJ-45, që siguron përputhshmëri me një gamë të gjerë pajisjesh rrjetëzimi.