Puno më mençur, ec më shpejt, kariko më pak. MAC E BËN KËTË. Mëso më shumë >

Hard disk WD Red, 3.5", 6TB

Kodi i produktit:
481015kom
Dizajnuar për:
NAS
Memorie e përkohshme cache:
256
Trashësia [mm]:
147
Teknologjia e hard diskut:
Magnetike
Teknologjia:
SATA 6Gb/s

Si të porosisim në Gjirafa50?

229.50 € * Përfshirë TVSH-në
Disponueshmëria:
Më shumë se 10 artikuj
Transporti:
24 orë
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 19.12 € në muaj
+
E dua me GjirafaFLEX

GjirafaFLEX është shërbim shtesë që ne e ofrojmë si zgjidhje të shpejtë nëse keni defekt me produktin brenda periudhës 1 vjeçare të garancionit. Do të thotë, ose merrni produkt të ri ose merrni kredit në Gjirafa50 për vlerën e produktit. Pa pasur nevojë për pritje tek serviset e autorizuara, GjirafaFLEX ju mundëson zgjidhje aty për aty.

*Defektet përfshijnë vetëm ato fabrike, dhe jo dëmet fizike që mund të i shkaktohen produktit.

Shto në listen e dëshirave
  • Përshkrimi
  • Detajet
  • Vlerësimet
  • Të ngjashme

Përshkrimi i produktit

Ju keni një disk WD Red për secilën pajisje NAS të pajtueshme për t'ju ndihmuar të përmbushni nevojat tuaja për ruajtje. WD Red Storage ofron një larmi zgjidhjesh për klientët që kërkojnë performancën më të mirë NAS NAS. Projektuar për një deri në tetë-sisteme NAS, disqet WD Red ju lejojnë të ruani të dhënat tuaja të çmuara në një disk të fuqishëm. Me WD Red ju jeni gati për atë që vjen.

Transmetoni, ruani, organizoni dhe shpërndani në mënyrë të përsosur përmbajtjen dixhitale në TV tuaj, kompjuterin personal dhe media të tjera. Teknologjia NASware përmirëson përputhshmërinë e NAS për rishikim më të mirë në pajisjet tuaja. Kompanitë përpiqen të arrijnë një produktivitet dhe efikasitet më të lartë - këto janë dy nga parimet udhëzuese që janë pjesë e modelimit të WD Red. Shprëndani dhe ruani skedarët me shpejtësinë që kërkon biznesi juaj me një disk WD Red në një mjedis të NAS.

Disqet WD Red janë projektuar për funksionim të qetë, të ftohtë dhe pajtueshmëri optimale në mjedise të vështira, 24-orëshe.

Ky është hard disk me madhësi 3.5 " me një kapacitet prej 6 TB, i dizajnuar për serverat NAS. Disku përmban madhësi të cache 256 MB dhe ka një ndërfaqe të shpejtë SATA III (6Gb / s) dhe një shpejtësi prej 5400 rpm. Ofron teknologji ekskluzive NASware 3.0 dhe është ideal për hapësirën e vogël të ruajtjes së NAS me 1 deri në 8 pozicione, duke siguruar një kohë mesatare më të lartë deri sa të ndodh gabimi (MTBF) pra jetëgjatësi deri në 1 milion orë.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Dizajnuar për:
NAS
EAN:
4564564456456456456
Formati i diskut:
3.5
Garancioni nga prodhuesi:
1 vjet
Gjerësia [mm]:
101.6
Jetëgjatësia Qëndrueshmëria MTTF:
1
Kapaciteti [GB]:
6 000
Kodi:
WD60EFAX
Lansuar:
25. 6. 2019
Lartësia [mm]:
26.1
Lloji i hard diskut:
Brendshëm
Memorie e përkohshme cache:
256
Operim në 24 x 7:
Pesha [g]:
640
Prodhuesi:
Western Digital
Shpejtësia e leximit [MB/s]::
180
Shpejtësia e rrotullimit të pllakës [rpm]::
5400
Teknologjia:
SATA 6Gb/s
Teknologjia e hard diskut:
Magnetike
Trashësia [mm]:
147
Ueb-i i prodhuesit:
Wdc.com
Vendi i origjinës:
Japan

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE