Foto e Hard disk WD Red, 3.5", 6TB

Hard disk WD Red, 3.5", 6TB

Vlerëso
Garancioni: 1 vit Kodi:
229.50 €
169.50 €
Përfshirë TVSH-në Pa TVSH 156.94 €
Ju kurseni 60.00 €
-27%
Raifeissen Bank Teb Bank deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 14.12 €/muaj

Më shumë se 10 artikuj
GjirafaFLEX
Rri shlirë me GjirafaFlex

GjirafaFLEX është shërbim shtesë që ne e ofrojmë si zgjidhje të shpejtë nëse keni defekt me produktin brenda periudhës 1 vjeçare të garancionit, pa pasur nevojë për pritje te serviset e autorizuara. Përmes këtij shërbimi, ju do të kontaktoheni brenda 24 orëve prej momentit të pranimit të produktit te ne, nëse produkti mund të servisohet, ta merrni të ri apo të keni kredi në të njejtën vlerë të produktit. Pastaj do të lajmëroheni për periudhën e pranimi të produktit të servisuar, të ri apo kthimit të tij.

*Defektet përfshijnë vetëm ato fabrike, dhe jo dëmet fizike që mund të i shkaktohen produktit.

Transporti
Transport 24h
Koha e arritjes së produktit: - Prishtinë
25 shtator 2023 - 26 shtator 2023
Kosovë, të tjera
26 shtator 2023 - 27 shtator 2023
Koha e arritjes së produktit nënkupton periudhën prej kur bëhet verifikimi i porosisë suaj, dhe njoftimit për verifikim që ju e pranoni përmes email-it apo SMS-it.
Nëse porosia bëhet tani, produkti arrin sipas afatit kohor të vendosur më lartë. Ju do të njoftoheni në vazhdimësi përmes emailit rreth vendndodhjes së porosisë suaj, duke përfshirë momentin kur produkti arrin në depon tonë, dhe momentin kur niset në dërgesë për te ju.

*Në 99% të rasteve, produktet arrijnë sipas parashikimit të vendosur më lartë. Ju lusim të keni parasysh që festat ndërkombëtare ndikojnë që liferimi të shtyhet për rreth 2 ditë.

Pagesa të sigurta
Paguaj me para në dorë
Paguaj online
Paguaj me transfer bankar

Ju keni një disk WD Red për secilën pajisje NAS të pajtueshme për t'ju ndihmuar të përmbushni nevojat tuaja për ruajtje. WD Red Storage ofron një larmi zgjidhjesh për klientët që kërkojnë performancën më të mirë NAS NAS. Projektuar për një deri në tetë-sisteme NAS, disqet WD Red ju lejojnë të ruani të dhënat tuaja të çmuara në një disk të fuqishëm. Me WD Red ju jeni gati për atë që vjen. Transmetoni, ruani, organizoni dhe shpërndani në mënyrë të përsosur përmbajtjen dixhitale në TV tuaj, kompjuterin personal dhe media të tjera. Teknologjia NASware përmirëson përputhshmërinë e NAS për rishikim më të mirë në pajisjet tuaja. Kompanitë përpiqen të arrijnë një produktivitet dhe efikasitet më të lartë - këto janë dy nga parimet udhëzuese që janë pjesë e modelimit të WD Red. Shprëndani dhe ruani skedarët me shpejtësinë që kërkon biznesi juaj me një disk WD Red në një mjedis të NAS. Disqet WD Red janë projektuar për funksionim të qetë, të ftohtë dhe pajtueshmëri optimale në mjedise të vështira, 24-orëshe. Ky është hard disk me madhësi 3.5 " me një kapacitet prej 6 TB, i dizajnuar për serverat NAS. Disku përmban madhësi të cache 256 MB dhe ka një ndërfaqe të shpejtë SATA III (6Gb / s) dhe një shpejtësi prej 5400 rpm. Ofron teknologji ekskluzive NASware 3.0 dhe është ideal për hapësirën e vogël të ruajtjes së NAS me 1 deri në 8 pozicione, duke siguruar një kohë mesatare më të lartë deri sa të ndodh gabimi (MTBF) pra jetëgjatësi deri në 1 milion orë.

Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Jetëgjatësia [MTTF]:
1
MTTF apo MTBF [milion orë]:
1
Operim në 24 x 7:
Po
Përqindja e dështimit:
E panjohur
Memorie e përkohshme [cache]:
256
Lloji i HD:
Brendshëm, Magnetike
Shpejtësia e rrotullimit të pllakës [rpm] :
5400
Shpejtësia e leximit [MB/s]:
180
Formati i diskut:
3.5
Kapaciteti [GB]:
6 000
Trashësia [mm]:
147
Uebfaqja e prodhuesit:
wdc.com
Dizajnuar për:
NAS
Data e lansimit:
25. 6. 2019
Gjerësia [mm]:
101.6
Lartësia [mm]:
26.1
Teknologjia:
SATA 6Gb/s
Pesha [g]:
640
0

0 Vlerësime

Klientët që kanë blerë këtë produkt, kanë blerë edhe:

Blej tani
Hard disk WD Red, 3.5", 6TB
169.50 €
Sasia:0
GjirafaFLEX: Jo