Pas disa sekondash do të hapet dritarja e aplikimit të IuteCredit.

Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Gjirafa50 Fortitude, 16GB DDR4, 512GB SSD, RTX 2080, Core i9, i zi

Kodi i produktit:
Gjirafa50Fortitude
Çip grafik:
GeForce RTX 2080 Super
Frekuenca e memories RAM [MHz]:
2400 - 3600
Frekuenca e procesorit [MHz]:
3100 - 5000
Garancioni:
1 vit
Gjenerata e procesorit:
Intel - gjenerata e 9-të

Si të porosisim në Gjirafa50?

1,934.00 
Ju kurseni : 234.50   (12%)
1699.50 € * Përfshirë TVSH-në
12% Zbritje Risi
Vetëm 5
Disponueshmëria:
5 artikuj
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 141.62 € në muaj
+
E dua me GjirafaFLEX
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Shënim: Kompjuterët vijnë PA SISTEM OPERATIV. Për më shumë informata, ju lutem na kontaktoni në live chat, email apo messenger.

Kasa është bërë prej çeliku SECC të trashë një milimetër dhe është e pajisur me një panel anësor xhami të trashë me katër milimetra. Pjesa e brendshme është e veshur me të zezë.

Pikat kryesore vizuale të kasës përfshijnë tre ventilatorë 120 mm të instaluar paraprakisht në pjesën e përparme dhe një ventilator shtesë në pjesën e pasme. Ventilatorët vijnë me 16 RGB-LED-individualisht të adresueshëm. Ndriçimi i tyre mund të kontrollohet nga kontrollori i paketuar RGB dhe hub i ventilatorëve i cili mund të vendoset në një vend të zgjedhjes suaj, si dhe telekomandën infra të kuqe. Kjo ju lejon të zgjidhni nga mbi 300 efekte dinamike të ndriçimit. Dy ventilatorë të tjerë 140 ose 120 mm mund të montohen në pjesën e sipërme. Tre ventilatorët 120 mm në pjesën e përparme mund të shkëmbehen për dy ventilatorë 140 mm.

Kutia e pllakës amë dhe mbulesa e burimit të energjisë ofrojnë shumë hapje kabllor. Një radiator 240 mm ose 280 mm mund të instalohet në pjesën e përparme dhe në pjesën e sipërme të kasës Observatory. Vrimat e ajrit të kasës vijnë të pajisura me filtra të hollë pluhuri të vendosur në pjesën e sipërme dhe të poshtme të kasës. Këto mund të hiqen pa pasur nevojë për mjete dhe madje të plotësohen me një dizajn honeycomb.

Kartelat grafike deri në 38 cm të gjata dhe ftohësit CPU deri në 16 cm të larta janë të pajtueshme. Për më tepër, paneli I / O, i vendosur në pjesën e përparme, gjithashtu vjen me dy lidhje të mëtejshme USB 2.0 si dhe një port USB 3.0 Type A port. Ekziston gjithashtu një vend i caktuar për një lidhje USB të llojit C, por kjo nuk përfshihet në këtë kasë dhe duhet të rivendoset veçmas. E njëjta vlen edhe për një switch për kontrollin e ndriçimit RGB në panelin I / O.

Dimensionet e kasës janë 201 x 435 x 435 mm (W x H x D) dhe peshon përafërsisht 6,8 kg.

Kasë Kolink Observatory RGB

Pllakë amë MSI Z390-A PRO

Pllakat amë MSI PRO ofrojnë benefite interesane për përdoruesit e tyre. Pasi ftohja e kompjuterit është e rëndësishme për performancë të besueshme, MSI ka shtuar konektorë të kontrollit të freskuesëve për të mbajtur sistemin tuaj të ftohtë.

Karakteristikat kryesore

Kjo pllakë amë ka chipset Intel Z390. Ajo ofron mbështetje 1151 socket për procesorët Intel 8 dhe 9 Core i9 / i7 / i5 / i3 / Pentium / Celeron. Pllaka ofron slote 4 DIMM dy kanale DDR4 me kapacitet deri në 64 GB dhe mbështetje për frekunencën prej 2666 MHz deri në 4400 MHz OC. Ndërfaqja e pllakës ofron deri në 6x USB 2.0 (2x në panelin e pasmë, 4x në pllakë), 6x USB 3.1 Gen1 (2x në panelin e pasmë, 4x në pllakë), 2x USB 3.1 Gen2(1x type-A dhe 1x type-C në panelin e pasmë), 1x VGA, 1x DVI-D, 1x DisplayPort, 1x PS / 2, 1x GLAN, 6x audio jack dhe 2x PCI-E 3.0 x16 slote zgjerimi (x16, x4 ), 4x PCI-E 3.0 x1 dhe slot 1x M.2 (E-key) për modulin Wi-Fi. Për hard disqet, pllaka ka lidhje 6x SATA 6Gbps dhe 1x M.2. Pllaka mbështet AMD Crossfire dhe është në formatin ATX.Procesor Intel Core i9-9900

Ky është një procesor i fuqishëm i gjeneratës së 9-të Intel Coffee Lake për LGA 1151 socket. Ka 8 bërthamë fizike (16 fibers). Frekuenca e tij është 3.1 GHz deri në 5.0 GHz në modalitetin Turbo. Ai ofron një 16 MB SmartCache buffer dhe një proces prodhimi 14 nm është përdorur për ta krijuar atë. Mbështet memorien deri në DDR4 2666 MHz. Mbështet PCI-Express 3.0. TDP e deklaruar nga prodhuesi është 65W. Procesori përmban Intel Graphics UHD 630.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.


Kartelë MSI GeForce RTX 2080 SUPER VENTUS XS 8GB GDDR6

Kartela MSI GeForce RTX është kartelë jashtëzakonisht e fuqishme për video lojëra. Kërkon një port PCle 3,0 x 16 për tu lidhur me pllakën amë. Procesori grafik përdor arkitekturën Turing. Arrin frekuencat deri në 1830 MHz (nxitje). Përdoren 8 GB memorie GDDR6.

Karta ofron port 1x HDMI 2.0b dhe 3x DisplayPort 1.4. Ndër teknologjitë e përdorura dhe të mbështetura kartela ofron: OpenGL 4.5, DirectX 12, VR Ready, NVIDIA NVLink, NVIDIA Ansel, NVIDIA G-SYNC dhe HDR.


Disk Addlink x70 GEN3X4 NVMe 512 GB

Addlink sjell në treg diskun x70 me kapacitet prej 512GB. Ky disk përdorë teknologjinë më të fundit 3D NAND dhe ofron lexim të të dhënave me shpejtësi deri në 3400MB/s dhe shkrimi deri në 2000 MB/s. Disku vjen me format M.2, përdor teknologjinë NVMe GEN3x4 1.3 dhe operon me sisteme operative Windows (për verzione 7 dhe 8 duhet të instaloni drajver shtesë), Mac OS apo Linux Kernel 2.6.31 e verzione më të reja.Memorie operative TeamGroup VULCAN TUF Gaming Alliance DDR4 16GB GAMING

Memoria operative klasike me kapacitet 16GB e llojit DDR4, e cila operon me frekuencë prej 2400 deri në 3600 Hz. Kjo memorie punon me tension maksimal prej 11.2-1.35 V. Veçantia e kësaj memorie është dizajni asimetrik i cili mundëson shpërndarjen e nxehtësisë. Kjo memorie operative vjen me ngjyrë të zezë dhe me mbështetje XMP 2.0.


Ftohës Raijintek Leto Pro, RGB-LED, 2x120mm

Ftohësi për CPU me seri Raijintek Leto Pro ka ventilator 12025 RGB PWM, prodhuar nga disa patenta për të arritur performancën e përparuar, cilësi të lartë dhe mjeshtëri.

Ky ftohes që ka ventilator RGB, ventilator Macula 12 RGB, është me shufra gome anti-dridhje në të gjitha qoshet, një LED tip O për ngjyra të dukshme dhe shkëlqim, kabllo RGB ose PWM Y. Leto Pro seria mbështet të gjitha portat moderne të CPU-së. Seria Leto Pro ju sjell jo vetëm një ftohës me performanca të shkëlqyera dhe instalim të lehtë, por gjithashtu është një qender e vëmendjes për sistemin tuaj.Burim energjie Cooler Master MasterWatt 750W

Qëllimi i serisë MasterWatt Lite është thjeshtësia dhe besueshmëria. Përdoruesit i ofrohet një pajisje e kompletuar të cilën mund ta përdorë në mënyrën më efikase të mundshme. Ky burim e energjisë ofron komponente të cilësisë së lartë e cila garanton operim stabil të certifikuar. Ka 750 W fuqi dhe është i pajisur me ventilator 120mm, gjithashtu ka PFC aktive, sistemin e sigurisë më të rëndësishëm: OCP, OVP, UVP, OPP, OTP, SCP. Posedon konektorët: ATX 24pin, CPU 4 + 4pin, PCI-E 6 + 2pin, SATA, Molex, FDD.


Shënim: Kompjuterët vijnë PA SISTEM OPERATIV. Për më shumë informata, ju lutem na kontaktoni në live chat, email apo messenger.


Vlerësimet

Detajet teknike

Çip grafik:
GeForce RTX 2080 Super
Frekuenca e memories RAM [MHz]:
2400 - 3600
Frekuenca e procesorit [MHz]:
3100 - 5000
Garancioni:
1 vit
Gjenerata e procesorit:
Intel - gjenerata e 9-të
Kapaciteti i diskut SSD [GB]:
512
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
8192
Kapaciteti i memories operative [GB]:
16 (2 x 8)
Latenca CAS [CL]:
16-18-18-38
Lloji i memories grafike:
GDDR6
Lloji i pllakës:
ATX
Lloji i procesorit:
Intel Core i9-9900
Prodhuesi i procesorit:
Intel
Sistemi operativ:
Nuk ka
Teknologjia e hard diskut:
NVMe GEN3x4 1.3

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE